Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

SPAK

SPARTAK NGJELA gjen zgjidhjen për parlamentin e shtatorit: Të shkarkohet Meta, të fillojë nga puna SPAK (DEKLARATA E PLOTE)

Ish opozita Berisha u largua nga Parlamenti me shpresë të një kryengritjeje popullore. Por, nuk e mbështeti populli. Në fakt, kryengritjen e desh...

Ambasada Amerikane shpjegon me VIDEO: Ja si do funksionojë SPAK

Përmes një videoje ambasada amerikane në Tiranë shpjegon se si do të funksionojë organi i ri i drejtësisë, SPAK. Ndër të...

Publikohen VENDIMET e Këshillit të Ministrave: Pirro Misha drejtor i Bibliotekës Kombëtare… Miratohet BUXHETI fillestar i SPAK

Dalin vendimet e marra dje nga Këshilli i Ministrave. Mësohet se Këshilli i Ministrave ka emëruar Pirro Mishën drejtor të Bibliotekës...

Ibrahimi: Së shpejti ngrihet Byroja Kombëtare e Hetimit, prokurorët do trajnohen nga FBI në Amerikë

Kreu i KLP Gent Ibrahimi thotë se pas fillimit nga puna për ngritjen e SPAK, shumë shpejt do të nisë ngritja dhe e Byrosë...

Ngritja e SPAK, kreu i KLP Gent Ibrahimi: ‘Tani është vërtet prapa porte’, do ketë forcë goditëse të madhe

Prokurorët do të jenë vet zot të dosjes dhe nuk do jenë të varur në lidhje hierarkike. Pra do jenë ata vet zot...

Leyla Moses-Ones: SPAK, guri i çmuar i Reformës në Drejtësi, do sjellë ndryshime të mëdha

A ngarkuara me punë në ambasadën amerikane, Leyla Moses-Ones u shpreh optimiste për ndryshimet pozitive që do të sjellë ngritja e institucioneve të reja...

Peshqit e mëdhenj në det, tigani i Reformës në Drejtësi prej tre vitesh në zjarr

Tre vite më parë si sot, në ulëset e parlamentit shqiptar nuk mungonte asnjë deputet, ndërsa ndërkombëtarët e personalitete të tjerë prisnin ndiqnin me...

Organet e reja të drejtësisë, Ibrahimi për DW: SPAK do nisë të funksionojë në shtator

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në intervistë për DW ka argumentuar pse me SPAK-un në Shqipëri do të fillojë ҫmontimi...

Rrugëtimi i Reformës në Drejtësi, Xhafaj: “Ta shohin në ëndërr se mund ta kapë Rama apo Meta”. Asnjë ditë pushim për organet e Vettingut

Reforma në drejtësi në Shqipëri prej disa vitesh po prodhon debate të forta, në fillim me hartimin dhe me pas me zbatimin. Sot bashkëhartues...

Kandidate për SPAK, KPK jep vendimin për prokuroren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë prokuroren e Tiranës, Elida Kaçkini. Kjo e fundit është kandidate për SPAK. Trupa...

Lajmet e fundit