Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

SPAK

ONM rekomandoi shkarkimin e saj, kryeprokurorja e Durrësit heq dorë nga kandidimi për në SPAK

Anita Jella ka tërhequr kandidaturën e saj për t'u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme. Pasi kaloi Vettingun mes shumë polemikave,...

‘Kompani antenash për tenderin e pajisjeve mbrojtëse për mjekët’, Enkelejd Alibeaj: SPAK të hetojë korrupsionin

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj ka denoncuar tenderat e ministrisë së Shëndetësisë për blerjen e pajisjeve mbrojtëse për personelin mjekësor. Ai ka theksuar se kompania fituese...

Padia e PD për tenderin e ushqimeve, reagon Xhaçka: E mirëpres dhe inkurajoj SPAK të hetojë. E turpshme… shpikja e modelit Babale

Pasi Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK kallëzimin penal për Olta Xhaçkën, në lidhje me tenderin 1.5 milion euro për ushqimet dhënë një...

SPAK ktheu pronat e sekuestruara, reagon Bardhi: OFL është njësi speciale e Policisë Rrugore (VIDEO)

Pasi Prokuroria e Posaçme ktheu 29 prona të sekuestruara duke i konsideruara si të sekuestruara në mënyrë të paligjshme, ka reaguar edhe Sekretari i...

Operacioni OFL/ SPAK kërkon ‘dritën jeshile’ për sekuestron e 3 vilave, 4 makinave, Golden Resort dhe mijëra sip. toke të “bosëve” të krimit

Pas dërgimit të formularëve nga OFL, SPAK i kërkon Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar të miratojë...

U bllokua nga OFL-ja, SPAK kërkon të hiqet sekuestro për një banesë në Shkodër: U vendos në kundërshtim me ligjin

Prokuroria e Posaçme AntiKorrupsion (SPAK) ka kërkuar që të hiqet sekuestro për një banesë njëkatëshe të bllokuar në Shkodër nga Operacioni Forca e Ligjit....

Deklarim i pasaktë i pasurisë dhe shkelje proceduriale të rënda, gjyqtarja e SPAK Irena Gjoka përballet me Vettingun

Ish-gjyqtarja e Gjykatës për Krimet e Rënda, tani Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit, Irena Gjoka u përball të hënën me Komisionin e Pavarur të...

Meta sot në orën 13:00 shkon vetë në SPAK: Kallëzim penal për Etilda Gjonajn dhe funksionarë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë...

Ashtu sikurse paralajmëroi presidenti Ilir Meta, sot në orën 13:00, do të shkojë personalisht në ambientet e SPAK për të bërë kallëzimin Penal ndaj...

Nuk plotësuan formularin e kërkuar nga OFL, SPAK konfirmon sekuestrimin e pasurisë së Hajrave

SPAK ka konfirmuar sekuestrimin e pasurisë së grupit Hajri, të cilët akuzohen për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Jan Prenga...

Meta del në konferencë: Ministrja Etilda Gjonaj e përfshirë në një skenar mafioz! Të hënën e çoj në SPAK, të japë dorëheqjen

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ku këtë herë ka folur me emra. Dhe emri i parë...

Lajmet e fundit