Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

SPAK

Kandidat për SPAK, KPK shkarkon nga detyra prokurorin Ndini Tavani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra prokurorin Ndini Tavani. Prokurori i Tiranës është kandidat edhe për Strukturën e Posaçme kundër...

Gent Ibrahimi raporton në Komision: Ja pse po vonon krijimi i SPAK

Komisioni i Pavarur i Zbatimit të Ligjit ka mbajtur një seancë dëgjimore në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, me kreun e Këshillit të Lartë...

Gent Ibrahimi takon zyrtarin dhe ambasadorin e ri gjerman: Tetori do ta gjejë vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm

Kreu i KLP-së Gent Ibrahimi ka takuar ditën e sotme Christjan Lange, sekretar Shteti në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit, si...

Ngjela: Liderët e koruptuar të Shqipërisë të kërcënuar nga SPAK, kanë shkuar deri në Moskë kundër politikës amerikane

Të gjithë liderët e korruptuar të Shqipërisë janë të shqetësuar për planin gjerman në anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, por edhe me...

“Lista për PP në fund të shtatorit”, Gent Ibrahimi: SPAK mund të krijohet me më pak se 10 kandidatë

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi ka dhënë një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes për krijimin e SPAK. ...

SPARTAK NGJELA gjen zgjidhjen për parlamentin e shtatorit: Të shkarkohet Meta, të fillojë nga puna SPAK (DEKLARATA E PLOTE)

Ish opozita Berisha u largua nga Parlamenti me shpresë të një kryengritjeje popullore. Por, nuk e mbështeti populli. Në fakt, kryengritjen e desh...

Ambasada Amerikane shpjegon me VIDEO: Ja si do funksionojë SPAK

Përmes një videoje ambasada amerikane në Tiranë shpjegon se si do të funksionojë organi i ri i drejtësisë, SPAK. Ndër të...

Publikohen VENDIMET e Këshillit të Ministrave: Pirro Misha drejtor i Bibliotekës Kombëtare… Miratohet BUXHETI fillestar i SPAK

Dalin vendimet e marra dje nga Këshilli i Ministrave. Mësohet se Këshilli i Ministrave ka emëruar Pirro Mishën drejtor të Bibliotekës...

Lajmet e fundit