Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

SPAK

SPAK preu fletë-arrestet për 2 ish-komisionerët e vdekur, njësoj si procesi ndaj Papës para 1 mijë vjetësh (HISTORIA)

Nga Klodian TOMORRI Titulli i autorit: Synodus Horrenda e Drejtësisë së Re Në vitin 897, Kisha Katolike nisi një proces gjyqësor...

‘Fshehu shkarkimin e tij më 1997-ën’, anëtari i KPA Luan Daci del sot para SPAK, ja kur merret vendimi

Gjyqtari i KPA Luan Daci, do të paraqitet sot pranë Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krímit të Organizuar (SPAK) në orën 13:30 ku...

SPAK përfundon hetimet për grabitjen spektakolare të 4.6 mln eurove në Rinas, dosja shkon në gjykatë me 8 të pandehur (DETAJE-AKUZA)

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...

U shkarkuan nga Vettingu, SPAK merr dosjet e gjyqtarëve të Kushtetueses dhe të Gjykatës së Lartë: Do verifikojmë nëse ka pastrim parash (EMRAT)

SPAK ka marrë dosjet e gjyqtarëve të shkarkuar nga Vettingu, për të verifikuar nëse ka elementë të veprës penale. Bëhet me...

Publikoi në Kuvend videon e atentatit ndaj Prokurorit Ndoja, Halit Valteri thirret në SPAK

Deputeti Halit Valteri ditën e djeshme në Kuvend publikoi pamjet e atentatit ndaj prokurorit Ndoja, në të cilin mbeti i vdekur shoferi Andi Maloku....

SPAK dhe GJKKO i nënshtrohen testimit për COVID-19, të gjitha përgjigjet dalin negative

Prokuroria e Posaçme dhe Gjykata për Korrupsionin dhe Krimet e Rënda i janë nënshtruar testit për COVID-19. Fatmirësisht të gjitha rezultatet...

OFL ‘godet’ në Tiranë dhe Kavajë, kush janë 4 të dënuarit që duhet të vetëdeklarojnë pasurinë, mes tyre një vrasës (EMRAT)

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, 4 të dënuarve, dy nga Tirana dhe dy nga nga Kavaja....

Prokurorët në Prokurorinë e Posaçme ndahen në seksione, Altin Dumani emërohet zv.drejtues, SPAK bëhet me logo të re

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në mbledhjen e ditës së sotme ka vendosur që prokurorët të ndahen në seksione. ...

SPAK nis zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar, caktohet prokurori i çështjes

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur zyrtarisht hetimet për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Prokurori i çështjes është caktuar Ervin...

Presidenti takim me opozitën, Kuvendi në seancë plenare dhe artistët protestë te SPAK, ja çfarë pritet të ndodhë sot

E enjtja duket se do të jetë një ditë e mbushur me ngjarje të rëndësishme politike dhe jo vetëm, pas situatës së krijuar pas...

Lajmet e fundit