Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

socialistet

Seancë “e ndezur” sot në Kuvend, socialistët kërkojnë zgjatjen e afateve të vettingut, demokratët të heshtur, grupi i Berishës kundër

Zgjatja e mandatit të organeve të vettingut do të jetë një ndër temat e diskutimit sot në Kuvend, që pritet "të ndezë" seancën. Kjo...

Këshilli i Legjislacionit miraton raportin për zgjatjen e afateve të vettingut, socialistët votojnë PRO, në mbledhje mungojnë demokratët dhe LSI

Këshilli i legjislacionit i ka dhënë "dritën jeshile" raportit për zgjatjen e mandatit të organeve të vettingut. Me votat e socialistëve, sot është miratuar...

Komisioni i Venecias i përgjigjet Kuvendit: Zgjatja e afateve të vettingut është në përputhje me standardet

Draft-opinioni i Komisionit të Venecias ka mbërritur në Tiranës. Mësohet se Komisioni ka dhënë opinionin e vetë për zgjatjen e mandatit të dy organeve...

Socialistët dakord me propozimet e PD, Balla: Janë konkrete dhe i mirëpresim, 100% të hapur t’i diskutojmë

Socialistët duket se janë dakord me propozimet e Partisë Demokratike të depozituara sot në Kuvend, për ndryshimet kushtetuese që lidhen me reformën zgjedhore, reformën...

Socialistët dërgojnë nismën në Kuvend: Afatet e vettingut të zgjaten deri në vitin 2024! Është kohë e mjaftueshme

Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar të PS, ka thënë mesditën e sotme nga Fieri se socialistët kanë dërguar në Kuvend nismën për zgjatjen...

PS kundër Komisionit për Becchettin: Të mbarojmë gjyqin se dëmtohet Shqipëria, Gjykata Europiane ka kërkuar që informacionet të jenë konfidenciale

Taulant Balla, si kreu i Grupit Parlamentar të PS, ka bërë me dije se socialistët do të votojnë kundër kërkesës së demokratëve të enjten...

Debate në Komisionin e Ligjeve: Socialistët marrin pjesë online, deputetët e PD shkojnë në sallë dhe kërkojnë fjalën (VIDEO)

Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë, është mbledhur sot dhe ka kaluar mes debatesh. Mbledhja ka zgjatur vetëm pak minuta dhe më pas...

Socialistët nisen në Kuvend, demokratët në zyrën e Bashës; Simpatizantët e “irituar” presin kreun e PD-së para selisë

Vetëm pak minuta larg nisjes të seancës të parë plenare deputetët e Partisë Socialiste kanë mbërritur pranë ambienteve të Kuvendit, ndërkohë që deputetët e...

“Shpërthen” ish-ministri socialist: Këta janë të babzitur që e bëjnë një kapele 350 euro

Ish-ministri socialist i Financave dhe Ekonomisë në vitet 1997-2005, Arben Malaj ka “shpërthyer” sot ndaj zyrtarëve dhe drejtorëve të lartë të Ministrisë së Brendshme,...

“Detit i ka hije vala, burrit i ka hije fjala”, Edi Rama “shqyen” derën e teatrit “Petro Marko” për të mbledhur socialistët në kulmin...

“Detit i ka hije vala, burrit i ka hije fjala”. Kur Edi Rama risillte në një komunitet vlonjatësh këtë batutë të popullit lab për...

Lajmet e fundit