Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

socialistet

Dosja e Ilir Metës në ish-Sigurimin e Shtetit, socialistët kërkojnë ndryshimin e ligjit: Të verifikohen politikanët, edhe nëse kanë certifikatë

Deputetët socialistë kanë depozituar një kërkesë në Kuvend dhe kërkojnë ndryshime ligjore, pas rastit të fundit që Autoriteti i Dosjeve dërgoi në Kuvend dhe...

Ballafaqimi me kryetarët socialistë, Edi Rama merr shembull bashkitë e vogla: Kanë halle të mëdha e buxhet më pak, por bëjnë diferencën (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim të zgjeruar me kryetarët e bashkive, në një ballafaqim mbi bilancet e qeverisjes vendore në vigjilje të...

Ish-ministër në kohën e Berishës, socialistët mbështesin Ilir Rusmalin për postin e Avokatit të Popullit: Meriton më shumë se kaq

Ilir Rusmali, ish-ministër drejtësie në mandatin e dytë të qeverisë Berisha, ka marrë sot mbështetjen e socialistëve në Komisionin e Ligjeve. Ai është mes...

Gjeneral Bajram Begaj pranoi propozimin, socialistët mbledhin firmat, pasdite Kuvendi voton për Presidentin

Gjeneral Bajram Begaj është propozuar nga Partia Socialiste si kandidat për kreun e shtetit. Sot është raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit të...

“Digjet” dhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit, socialistët mund të propozojnë vetë emrin me 71 vota

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për djegien e raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, shkruan newsbomb.al. Në seancën e nisur...

Lefter Maliqi i bindur: Binomi Berisha-Meta do rrëzojë Ramën, socialistët do bashkohen me demokratët

Ish-deputeti Lefter Maliqi, thotë se binomi Sali Berisha-Ilir Meta, është binomi që do të rrëzojë qeverinë Rama dhe do të bashkojë socialistët me demokratët. "Për...

Mimi Kodheli dhe Lindita Nikolla më të votuarat! Rezultatet e zarfit të socialistëve: Duan presidente dhe Majlinda Bregun

Për Edi Ramën "vjelja" e mendimit të grupit parlamentar socialist përmes tre propozimeve me zarfe të mbyllura, Më shumë se sa një risi u...

“Po nëse nuk njohim atësinë”, socialistët plotësojnë formularët me kandidaturat për Presidentin e ri, Luljeta Bozo e paqartë pyet Ballën

Deputetët socialistë kanë filluar plotësimin e formularit me emrat e kandidaturave për Presidentin e ri të vendit. E paqartë ka qenë deputetja Luljeta Bozo, e...

PËR HERË TË PARË NË 32 vjet/ Socialistët rikthejnë SEKRETARIN EKZEKUTIV, janë konstatuar mangësi në anëtarësi dhe kuotizacione (NEVOJA PËR NDRYSHIM)

Socialistët rikthejnë SEKRETAR-in EKZEKUTIV, që sipas statutit, do të jetë një lloj kancelari në nivel bashkie. Përfundimisht, kryetarëve që u ndërpritet mandati në kongresin...

Komisioni për inceneratorët/ Socialistët kallëzojnë në SPAK kryetaren Jorida Tabaku: Shkeli ligjin kur takoi prokurorët specialë!

Deputetët socialistë të Komisionit Hetimor për inceneratorët kanë njoftuar pak më parë depozitimin e një kallëzimi penal në SPAK për kryetaren Jorida Tabaku. Sipas...

Lajmet e fundit