Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

socialistet

Edi Rama mbledh Grupin Parlamentar, prezanton Agron Çelën me deputetët socialistë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të hënë Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste. Mësohet se i pranishëm në këtë mbledhje është dhe deputeti shkodran...

Ka krisje mes tij dhe Yuri Kim? Edi Rama: Jemi më të ngjitur se kurrë! Kryeministri flet dhe për akuzat ndaj politikanëve socialistë

Kryeministri Edi Rama është shprehur këtë të martë se mes tij dhe ambasadores së SHBA, Yuri Kim, nuk ka asnjë krisje të marrëdhënieve. Në...

“Në PS ka akoma deputet spiunë”, Murrizi: Ditën që do hapen dosjet, shqiptarët do shohin llumin që i ka drejtuar për 32 vite

Ish-deputeti Myslim Murrizi thotë se edhe vetë socialistët kanë spiunë në partinë e tyre. Nisur nga debatet e kohëve të fundit, ai është shprehur...

“Do u rrëzohet udhëheqja në Parlament”, Murrizi ju kthehet socialistëve: Keni dhe ju spiunë në grup, pse u kujtuat tani për ligjin?!

Ish-deputeti Myslim Murrizi përfshihet në debatin e ditëve të fundit për një dokument që Autoritetei i Dosjeve i dërgoi Kuvendit, dhe e vinte në...

Dosja e Ilir Metës në ish-Sigurimin e Shtetit, socialistët kërkojnë ndryshimin e ligjit: Të verifikohen politikanët, edhe nëse kanë certifikatë

Deputetët socialistë kanë depozituar një kërkesë në Kuvend dhe kërkojnë ndryshime ligjore, pas rastit të fundit që Autoriteti i Dosjeve dërgoi në Kuvend dhe...

Ballafaqimi me kryetarët socialistë, Edi Rama merr shembull bashkitë e vogla: Kanë halle të mëdha e buxhet më pak, por bëjnë diferencën (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim të zgjeruar me kryetarët e bashkive, në një ballafaqim mbi bilancet e qeverisjes vendore në vigjilje të...

Ish-ministër në kohën e Berishës, socialistët mbështesin Ilir Rusmalin për postin e Avokatit të Popullit: Meriton më shumë se kaq

Ilir Rusmali, ish-ministër drejtësie në mandatin e dytë të qeverisë Berisha, ka marrë sot mbështetjen e socialistëve në Komisionin e Ligjeve. Ai është mes...

Gjeneral Bajram Begaj pranoi propozimin, socialistët mbledhin firmat, pasdite Kuvendi voton për Presidentin

Gjeneral Bajram Begaj është propozuar nga Partia Socialiste si kandidat për kreun e shtetit. Sot është raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit të...

“Digjet” dhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit, socialistët mund të propozojnë vetë emrin me 71 vota

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për djegien e raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, shkruan newsbomb.al. Në seancën e nisur...

Lefter Maliqi i bindur: Binomi Berisha-Meta do rrëzojë Ramën, socialistët do bashkohen me demokratët

Ish-deputeti Lefter Maliqi, thotë se binomi Sali Berisha-Ilir Meta, është binomi që do të rrëzojë qeverinë Rama dhe do të bashkojë socialistët me demokratët. "Për...

Lajmet e fundit