Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

snowden

Snowden: Facebook po ju spiunon

Ish-agjenti i NSA-së amerikane, Eduard Snowden paralajmëron përdoruesit e Facebook se po spiunohen nga rrjeti social. Në një postim në Twitter,...

Arrestimi i Assange, Snowden: Një moment i errët për lirinë e shtypit

Ish kontraktori i CIA-s në SHBA, Edward Snowden, deklaroi sot se arrestimi në Britani i themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange, ndodhi pikërisht në një...

Vdekja e gazetarit Khashoggi, Snowden fajëson kompaninë izraelite

Ish-agjenti i Agjencisë së Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Edward Snowden thotë se gazetari saudit Jamal Khashoggi do të ishte ende gjallë nëse firma izraelite...

Mediat: Kjo është qiellgërvishtësja anti-atomike nga ku NSA përgjon gjithë botën

E ndërtuar për t’i mbijetuar sulmeve atomike, ndërtesa shumëkatëshe në qendër të Nju Jorkut e njohur si “AT&T Long Lines Building”, dyshohet se është...

“Snowdeni i dytë” arrestohet në kohë, vodhi dokumente sekrete të NSA

Një punonjës me kontratë i NSA akuzohet se ka transportuar ilegalisht të dhëna të klasifikuara. Ky është rasti i dytë i madh pas atij...

“Snowden”: Filmi i Oliver Stone për whistleblower-in shfaqet në kinema

Para nga Gjermania dhe Franca - jo nga Hollywoodi! Premiera botërore e filmit në kuadër të Festivalit të Filmit në Toronto në Kanada dhe...

Zbulohet domethënia e kodit misterioz që shpërndau Edward Snowden në Twitter

Edward Snowden postoi disa ditë më parë në profilin e tij në Twitter një kod “hex” me 64 karaktere dhe për rreth 12 orë...

Lajmet e fundit