Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Sllovenia

Në kërkim ndërkombëtar për vjedhje, arrestohet në Qafë Thanë 38 vjeçari nga Maqedonia e Veriut

Një 38 vjeçar me banim në Maqedoninë e Veriut, është arrestuar nga Policia në Qafë Thanë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Sllovenia....

Po e penalizon Maqedonia e Veriut-Shqipërinë? Ambasadori slloven në Tiranë: Është paketë. Shpresojmë ta zgjidhim

Sllovenia do të jetë kryesja e radhës e BE-së, ndërsa Shqipëria shpreson për një qendrim pozitiv lidhur me çeljen e negociatave. Qendrimin zyrtar për...

Sllovenia merr presidencën e Këshillit të BE nga Portugalia

Sot, Portugalia i dorëzon Sllovenisë presidencën e Bashkimit Europian. Kryeministri Portugez Antonio Costa, tha se gjatë presidencës së tij janë përmbushur të gjitha premtimet si...

“Do NDRYSHOJNË KUFIJTË në BALLKAN”: ‘ZBULOHET’ LETRA e KRYEMINISTRIT slloven për kreun e KE, BOSNJA në “ALARM”, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia preken…

Kryeministri i Sllovenisë Janez Jansa raportohet se i ka dërguar një letër jo-zyrtare kreut të Këshillit Europian, Charles Michel, që përmban planin për ndryshimin...

Pas Shqipërisë zhgënjen edhe Kosova, ‘Dardanët’ i dorëzohen Sllovenisë

Kosova ka pësuar humbjen e dytë në pak ditë.   “Dardanët” janë mundur minimalisht 0-1 nga sllovenët duke mos marrë ende fitoren...

Mesazh nga ‘miku’ ballkanik, presidenti shpreh dhimbjen për viktimat e tërmetit KATASTROFAL

Presidenti slloven Borut Pahor i shprehu homologut Meta dhimbjen dhe ngushëllimet për 29 viktimat etërmetit të djeshëm. Lajmin e jep Kreu...

Parandalimi i emigrantëve të paligjshëm, Sllovenia vendos pengesa kufitare me Kroacinë

Qeveria sllovene ka deklaruar se do të vendosë pengesa shtesë në kufirin me Kroacinë për të parandaluar dyndjen e emigrantëve të paligjshëm. ...

Meta takon presidentin slloven: Aleatë të integrimit europian të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Meta shprehet se Sllovenia është një aleat i qëndrueshëm...

Konflikti, Kroacia dhe Sllovenia përplasen për kufirin

Me një qëndrim sfidues, kryeministri kroat Andrej Plenkoviç i tregoi Komisionit Europian të mos përzihet në mosmarrëveshjet kufitare të Zagrebit me Slloveninë, sepse nuk...

Trump dhe Putin mund të takohen për herë të parë në Slloveni, organizatore është Melania

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump mund të zhvillojë takimin e tyre të parë në shtetin ballkanik...

Lajmet e fundit