Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

slloveni

Begaj vizitë zyrtare në Slloveni, pjesë në Takimin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit

Presidenti Bajram Begaj do të udhëtojë drejt Sllovenisë, pasi do të marrë pjesë në Takimin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit. Ky takim do të...

“Shqipëria me buxhet më të vogël se ai i Cristiano Ronaldos”, batuta e Ramës në Slloveni për krizën energjetike

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme ndodhet në Forumin Strategjik të Bledit 2022 i cili po mbahet në Slloveni. Gjatë fjalës së tij, kryeministri është...

Rama mbërrin në Slloveni, merr pjesë në Forumin Strategjik

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Slloveni, ku do të marrë pjesë në Forumin Strategjik të Bledit, projekt i qeverisë sllovene, organizuar nga Ministria...

Meta takon homologun slloven, shfaqen duke biseduar në hijen e pemës së lartë (VIDEO)

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka mbërritur ditën e sotme në Slloveni ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare. Kreu i shtetit është pritur nga...

Krijoi partinë 6 muaj më parë, kush është 55 vjeçari që fitoi zgjedhjet në Slloveni të dielën, rrëzoi kryeministrin që quante gazetarët “Prostituta”

Ka shumë shpresë për partitë e reja, dhe për lëvizjet që ngjallin frymë. Kjo ka ndodhur në zgjedhjet e djeshme në Slloveni ku një...

Kandidon për zgjedhjet parlamentare në Slloveni, shqiptarja Ganimete Shala: Do të punoj për forcimin e raporteve mes dy vendeve

Ganimete Shala është kandidatja shqiptare për zgjedhjet parlamentare në Slloveni. Përmes një lidhjeje direkte në “Edicionin Special” në Sllovani, ajo tha se është kandidatja e...

“Asnjë nga vendet nuk i kanë plotësuar kriteret”, Merkel: Nuk mbështes vendosjen e një date për zgjerimin e Ballkanit Perëndimor

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se nuk mbështet vendosjen e një date për zgjerimin e Ballkanit Perëndimor. Këtë deklaratë Merkel e bëri në...

Presidenti Meta vlerëson mesazhet e liderëve në samitin e Sllovenisë: Inkurajuese! Negociatat të nisin sa më shpejt, Kosvës t’i hiqen vizat

Presidenti Ilir Meta vlerëosn mesazhet e liderëve europianë në samitin e Sllovenisë. Në një reagim pak më parë, Meta thotë se negociatat me Shqipërinë...

Media britanike: Presidentja e KE turpërohet nga Albin Kurti, i vuri në dukje “padrejtësinë e madhe” ndaj Kosovës

"Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u turpërua nga Kryeministri i Kosovës të mërkurën, para takimit të BE -së në Slloveni, pasi...

Të dy në samitin e Sllovenisë, Albin Kurti dhe Vuçiç takohen sot, me ta edhe Merkel e Macron

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë se do të takohet në Slloveni me presidentin e Serbisë Aleksander Vuçiç, në hapësirën mes dy sesioneve...

Lajmet e fundit