Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

sllovaki

Habit Papa Françesku: Disa më donin të vdekur, por jam ende gjallë!

Papa Françesku ka pranuar kritikët e tij gjithnjë e më të zëshëm të krahut të djathtë.  Ai thotë se "komentet e tyre të këqija" ishin...

Vaksinoi mbi 18 mijë qytetarë, ky shtet pezullon vaksinën Sputnik V (Arsyeja)

Sllovakia ditën e sotme ka njoftuar se ka pezulluar vaksinimin kundër Covid me vaksinën Sputnik V të prodhuar nga Rusia. "Sot është dita e...

Frikë nga një valë tjetër, Sllovakia ndryshon rregullat, rikthehet karantina për udhëtarët

Rritja e rasteve me Covid-19 ka bërë që Sllovakia të marrë masa të reja për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit. Mediat e huaja...

EURO 2020/ Suedisë i mjafton një penallti për të marrë kryesimin e grupit, Sllovakia ka ende shpresë për kualifikim

Suedia ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Sllovakisë në ndeshjen e vlefshme për grupin E në Kampionatin Europian.Suedezëve u ka mjaftuar një penallti e...

Sllovaki/ Cakaj në ministerialin e ministrave të Jashtëm të OSBE: Shqipëria po përgatitet për kryesimin e organizatës vitin e ardhshëm

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin informal të Ministrave të Jashtëm të vendeve pjesëmarrëse të...

‘S’na lënë mundësi zgjedhje’, Patozi sulmon Ramën, Bashën e Kryemadhin: E ruajnë njëri-tjetrin edhe kur ngjajnë se janë duke u vrarë e prerë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka bërë një krahasim të gjendjes politike në Shqipëri dhe asaj në Sllovaki, ku u vu presidente avokatja Zuzana...

Pa eksperiencë politike, kandidatja “antikorrupsion” bëhet presidentja e parë femër në Sllovaki

Zuzana Caputova një femër me pothuajse aspak eksperiencë në fushën e politikës do të bëhet presidentja e parë femër e Sllovakisë. Caputova fitoi zgjedhjet...

Sllovaki: Kritikja e qeverisë fiton thellë në raundin e parë të zgjedhjeve

Kritikja e qeverisë, Zuzana Caputova siguroi një fitore të konsiderueshme ndaj kandidatit të partisë në pushtet në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në...

Lajmet e fundit