Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

skulpture

Këshilli Bashkiak i Delvinës merr vendimin; skulpturë në nder të aktores Hajrie Rondo

Qytetit të Delinës do t'i shtohet edhe skulptura në bronx e aktores Hajrie Rondo. Bëhet me dije se ky vendim është marrë nga Këshilli Bashkiak...

“Fëmija i lidhur me zinxhir”, skulptura në rrugët e Napolit pasqyron situatën e pandemisë së Covid-19

Një skulpturë e veçantë është vendosur në mes të qytetit të Napolit në Itali. Një fëmijë i vogël, me një dorë...

UNESCO i vesh brekë skulpturave nudo

Agjencia Kulturore e Kombeve të Bashkuara është qendër të kritikave pasi ka veshur me brekë dhe tanga disa skulpturave nudo. Skulpturat,...

‘Engjëlli mbrojtës’, Shkreli publikon FOTOT e skulpturës: Do vendoset në mjedisin e vet

Zëvendës ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Artan Shkreli ka publikuar skulpturën e një engjëlli të skulptorit Antonio Maraini, e cila  do të vendoset pranë kapeles...

Lajmet e fundit