Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Skoci

Covid-19: Publikohen shifrat e fundit nga Britania, numri i viktimave sërish i lartë

Anglia, Skocia dhe Uellsi kanë njoftuar 601 viktima të tjera nga koronavirusi, duke e çuar në 22.279 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në Britani...

Britania e ka kaluar pikun e pandemisë, numri i viktimave ulet ndjeshëm (SHIFRAT E PLOTA)

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar sot 350 viktima (329 Angli, 13 Skoci, 8 Uells) si pasojë e koronavirusit, shifra më e ulët që nga...

Një tjetër ditë e ZEZË për Britaninë: Raportohen qindra të vdekur në 24 orë nga covid-19 (SHIFRAT E PLOTA)

Një tjetër ditë e errët shënohet për Mbretërinë e Bashkuar, teksa në 24 orët e fundit ka raportuar 763 viktima, duke e çuar në...

Lajm i MREKULLUESHËM: Foshnja tre-javëshe shërohet nga koronavirusi

Një foshnje tre-javëshe në Skoci, është rikuperuar nga koronavirusi, nën kujdesin special të mjekëve dhe prindërve të saj. Peyton Maguire lindi...

Lajm i mirë, Britania shënon rënie të ndjeshme të viktimave nga koronavirusi: Dy herë më pak se pardje

Britania nuk është më në ato shifra që ishte para një jave, ku numri i viktimave si pasojë e infektimit me koronavirus i afrohej...

‘Nuk ka mbaruar ende’, Britania vijon me bilanc të zi viktimash, 881 në 24 orët e fundit, mijëra të infektuar

Britania e Madhe ka regjistruar një tjetër bilanc negativ përsa i përket numrit të të infektuarve dhe viktimave nga covid-19. Në...

COVID 19/ FOTO që po thyen miliona zemra në mbarë botën, vogëlushja 4-vjeçare me kancer puth babain e saj përmes xhamit

Ky imazh po thyen zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën si një mesazh për rëndësinë e madhe të vetëizolimit në luftën kundër COVID...

Stuhia Ciara ‘pushton’ Mbretërinë e Bashkuar, shikoni si shembet hoteli (Video)

Stuhia Ciara ka lëshuar gjithë zemërimin e saj mbi Mbretërinë e Bashkuar, teksa pamje dramatike vijnë nga një hotel skocez, i cili shembet nga...

Skandal/ Ngacmoi adoleshentin 16-vjeçar, politikani homoseksual skocez jep dorëheqjen

Sekretari i financave në Skoci, Derek Mackay ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme nga posti pasi u zbuluan mesazhet e tij me një djalë...

‘The Sun’ shkruan përsëri për Metën: Po ‘çmend’ tifozët e Celtic

Urimi i bërë nga Presidenti Ilir Meta, për kualifikimin e Celtic në Champions League ka tërhequr sërish vëmendjen e medias britanike, por edhe tifozëve...

Lajmet e fundit