Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Skoci

Liderët e botës bëhen bashkë në konferencën e Klimës në Skoci, Boris Johnson: Të shpëtojmë Tokën para se të jetë vonë! Kërcënimi është real

Kryeministri britanik Boris Johnson gjatë konferencës së OKB-së për ndryshimet klimatike ku marrin pjesë liderë nga mbi 120 vende të botë, ka bërë apel...

VIDEO/ Presidentin amerikan Joe Biden e zë gjumi në Konferencën e Klimës në Skoci

Presidenti amerikan Joe Biden po akuzohet se ishte në gjumë gjatë sesionit të hapjes së Konferencës së Klimës COP26 në Gllasgou të Skocisë. Një video...

Rama në Skoci për konferencën e OKB, takohet me Boris Johnson

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Skoci, për konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike COP26. Rama ka publikuar një video, ku shihet se...

Meta në versionin ultras në Skoci, i sjell fat Celtic në fitoren kundër Uzunit

Celtic ka fituar 2-0 me Ferencvaros në Skoci. Dueli vlente për grupet e Ligës së Europës, ndërsa në stadium ka qenë prezent edhe presidenti...

Presidenti Meta “arratiset” nga Shqipëria, udhëton për në Skoci, do të jetë në stadium për të parë Celtic

Presidenti Ilir Meta është larguar nga Shqipëria dhe ka udhëtuar drejt Skocisë për në qytetin Glasgow. Mediat e huaja që kanë që kanë publikuar edhe...

Drejt Skocisë me anije, policia spanjolle kap 12 shqiptarë

Policia spanjolle thotë se ka ndaluar 12 shtetas shqiptarë në tentativë për t’u larguar drejt Britanisë së Madhe. Shqiptarët u kapën në një anije tip...

Çifti martohet në mes të sheshit në Skoci, burri shqiptar vishet me fustanellën tradicionale (VIDEO)

Mario Bega, një djalë me origjinë shqiptare ka kërcyer vallëzimin e parë me nusen e tij Beth Bega në një shesh në Glasgow. ...

E TRISHTË/ Zgjohet nga koma, por kupton se ka humbur të gjithë familjen nga koronavirusi

Kaloi javë të tëra në terapi intensive dhe më në fund e mposhti koronavirusin. Por kur u zgjua zbuloi se ishte i vetmi nga...

Akuzohen se përdhunuan 29-vjeçaren, shqiptarët në gjyq: Na ftoi vetë për seks tresh (NGJARJA E PLOTË)

Dy emigrantë të paligjshëm u dënuan dje për përdhunimin e një 29-vjeçareje në një banesë në Glasgow. Griselt Maranaku, 33 vjeç dhe Elton Baga,...

Publikohen shifrat e Britanisë: Vijon të vdesin qindra qytetarë si pasojë e covid-19

Britania ka raportuar sot 473 viktima si pasojë e infektimit me koronavirus, duke përfshirë të vdekurit në spitale, shifër që e çon në 26.570...

Lajmet e fundit