Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Skoci

Gjykata e Lartë britanike vendos: Skocia nuk mund të mbajë një referendum të dytë për Pavarësi

Gjykata e Lartë e Britanisë së Madhe sapo ka marrë vendimin se parlamenti skocez nuk mund të ndërmarrë një nismë të dytë referendare për...

Mijëra njerëz në rrugë, arkivoli i mbretëreshës Elizabeth niset drejt Skocisë

Makina që mban trupin e Elizabeth II u largua nga rezidenca e saj në Balmoral, ku mbretëresha dha frymën e fundit të enjten, për...

I pikëlluar për humbjen e Mbretëreshës/ Dalin fotot e Princ Harry-t kur mbërrin në Skoci, mesazhi që jep bashkë me Meghan

Princi Harry mbërriti menjëherë në Skoci pasi gjyshja e tij, mbretëresha Elizabeth II ndërroi jetë. Ai arriti së bashku me familjen e tij. Harry dhe...

Pas Italisë, zbulohet rasti i parë i lisë së majmunit edhe në Skoci

Skocia ka regjistruar rastin e parë të lisë së majmunit në vend, në një kohë kur ky virus po përhapet në shumë shtete. Shëndeti Publik...

EMRAT/ “I kanë detyruar”, gjykata shpall të pafajshëm shqiptarët që u kapën me “shtëpi bari” 400 mijë paundëshe në Skoci

Gjykata e Skocisë ka shpallur të pafajshëm dy shqiptarë që u kapën në një “shtëpi bari” në Lankashire. Alfred Dimo, 43 vjeç dhe Julien...

Ky shtet europian vendosi t’i heqë të gjitha masat anti-Covid

Nga e hëna e javës së ardhshme, Skocia do të heqë pjesën më të madhe të masave për parandalimin e pandemisë së koronavirusit. Pas një...

Rama kritik në konferencën e OKB-së: Shqipëria vend i vogël por jo ndotës, si mund të na ndihmojnë ndotësit e mëdhenj neve?

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në konferencën e OKB-së që po mbahet në Glasgou, Skoci për ndryshimet klimatike. Në fjalën e tij kreu i...

Absurdi/ Ministrja e Izraelit nuk merr pjesë në Samitin e OKB-së, shkon në seli por nuk futet dot se ishte me karrige me rrota

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë e Izraelit, Karine Elharrar, nuk ka marrë pjesë në Samitin e OBK-së për klimën pasi ishte në një karrige...

Liderët e botës bëhen bashkë në konferencën e Klimës në Skoci, Boris Johnson: Të shpëtojmë Tokën para se të jetë vonë! Kërcënimi është real

Kryeministri britanik Boris Johnson gjatë konferencës së OKB-së për ndryshimet klimatike ku marrin pjesë liderë nga mbi 120 vende të botë, ka bërë apel...

VIDEO/ Presidentin amerikan Joe Biden e zë gjumi në Konferencën e Klimës në Skoci

Presidenti amerikan Joe Biden po akuzohet se ishte në gjumë gjatë sesionit të hapjes së Konferencës së Klimës COP26 në Gllasgou të Skocisë. Një video...


Lajmet e fundit