Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

Skenderbeu

“Djali i shqiponjave”, i dashuri i Dua Lipës u tregon të huajve për Skënderbeun

Prej dy ditësh Dua Lipa bashkë me familjen e saj ndodhet në Shqipëri.  Gjithashtu së bashku me të është edhe partneri i saj, Anwar...

FOTO: Busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu, vendoset në Budapest

Busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, është vendosur sot në Budapest, kryeqytetin e Hungarisë. Lajmin e jep kryeministri Rama, i cili ndan foton...

Basha “harron” politikën dhe uron Vllazninë për fitoren, postimi i vetëm për ditën e sotme në Instagram

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mesa duket ka “harruar” postimet politike, dhe nëse shihet në faqen e tij zyrtare në Instagram, sot është...

Vllaznia fiton trofe pas 13 vitesh pritje, mposht Skënderbeun në finalen e Kupës së Shqipërisë

Vllaznia është fituesja e Kupës së Shqipërisë në futboll për sezonin 2020-2021.Ka mjaftuar një gol nga Da Silva në minutën e 39-të që shkodranët...

“Gëzuar ditëlindjen luftëtarit më të madh të Shqipërisë”, Yuri Kim për Skënderbeun: Për guximin e tij është nderuar në të gjithë botën, edhe në...

Sot në 6 maj është ditëlindja e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, i cili për herë të parë e pa dritën e diellit...

Në 553 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar, përdhoset busti i Skënderbeut në Korçë

Busti i heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut në Korçë është shkarravitur nga disa qytetarë. Kjo ngjarje ka ndodhur pikërisht sot në...

Meta përkujton vdekjen e Skënderbeut: Shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar 553-vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se...

Busti i Skënderbeut në Prizren, reagon Kreshnik Spahiu: Kanë ëndërruar që të jetë më i gjatë se Rama, po heroizmi nuk buron nga gjatësia...

Kreshnik Spahiu ka komentuar bustin e Skënderbeut që u vendos ditën e djeshme në Prizren. Në një postim në rrjetet sociale,...

Gjergj Kastriot Skënderbeu ‘mbërrin’ edhe në Prizren, shtatorja i Heroit Kombëtar vendoset në qytetin e Kosovës (FOTO)

Shtatorja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut do të jetë i vendosur edhe në qytetin e Prizrenit. Mbrëmjen e sotme shtatorja...

Presidenti Meta viziton vendin e origjinës së SKËNDERBEUT: Të bëhet zemra mal kur sheh djemtë dhe vajzat…

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka vizituar vendin e origjinës së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Ai ka qenë...

Lajmet e fundit