Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Skender Gjinushi

Artan Fuga kundër Komisionit për rishkrimin e Historisë së Shqiptarëve dhe Skënder Gjinushit: Nuk marrin vesh, kujtojnë se është si të firmosësh një tender

Akademiku Artan Fuga del kundër Komisionit që është ngritur nga Akademia e Shkencave për rishkrimin e Historisë së Shqipëtarëve. Fuga është vetë anëtar i...

“U bë me pakicën”, batuta e analistit për Ramën: Patronazhisti është kthyer në institucion, ai e di për kë ka votuar Gjinushi dhe anëtarët...

Analisti Afrim Krasniqi ndan një pjesë nga deklarata e kryeministrit Edi Rama te Akademia e Shkencave dhe thotë se ai e ka ditur se...

Edi Rama batuta me Skënder Gjinushin te Akademia e Shkencave: Për herë të parë, s’më ka uruar. Është bërë me pakicën

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në një aktivitet të zhvilluar te Akademia e Shkencave. Ai ka bërë batuta dhe me kreun e saj,...

NAIM FRASHËRI, poeti Rilindas që na ndricoi për Shqipërinë Letrare

Nga Skënder Gjinushi Kjo konferencë shkencore që po çelim është e pari në rendin e një vargu veprimtarish që Akademia e Shkencave ka parashikuar të...

Deklarata e Akademisë së Shkencave për UÇK-në, Skënder Gjinushi: ‘Qarqet e errëta’ janë segmente të Serbisë, ‘Specialja’ është ngritur me vendim politik

Akademia e Shkencave ka iniciuar një deklaratë në mbrojtje të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, deklaratë e cila është firmosur nga disa institucione. ...

Denoncimi: Skënder Gjinushi miraton Komisionin e Shkencave Sociale me ‘shkencëtarë’ anonim (EMRAT)

Akademia e Shkencave ka miratuar se fundmi komisionet shkencore në fusha të ndryshme. Ajo që bie në sy dhe e denoncon...

Zyrtarisht në krye të ASH, Skënder Gjinushi nuk ndal sulmet: 43 vota akademikësh vlejnë më shumë se firma e Presidentit, Ilir Meta ka avokat...

Skënder Gjinushi u emërua sot kryetar i Akademisë së Shkencave në një mbledhje që u zhvillua me dyer të mbyllura, pa praninë e mediave....

Meta nuk e dekretoi, Artan Fuga i kthehet Gjinushit: Sikur u dogj Akademia për kryetar. I paska bërë dhe presion Presidentit me SMS

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga reagon pas vendimit të Presidentit Meta për mosdekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave....

Lajmet e fundit