Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

TAG

skelet

“U prehtë në paqe”, studentët gjermanë varrosin skeletin që e përdornin për të mësuar biologjinë

Studentët e një shkolle të mesme në qytetin gjerman perëndimor të Schleiden varrosën sot një skelet që kishte shërbyer si një mostër edukative për...

Zbulohet në Kinë skeleti i dinosaurit që ka jetuar 180 milionë vite më parë

Paleontologët kinezë kanë zbuluar në jug-perëndim të Kinës një skelet dinozauri, i cili mendohet të ketë jëtuar 180 milionë vite më parë.Skeleti është rreth...

Po luante por rrëshkiti dhe ra në një gropë, aty zbuloi skeletin mbi 1 milion vite të vjetër

Një fëmijë 9 vjeçar nga Nju Meksiko ishte duke luajtur kur rrëshkiti dhe ra në një gropë mbi një fosil mbi 1 milion vjeçar....

Gjendet skeleti i një njeriu në sheshin e qytetit, ja kujt dyshohet se i përket

Punonjësit e Bashkisë së Lezhës kanë zbuluar një skelet njeriu në sheshin e qytetit, teksa po gërmonin për të nxjerrë ujë për vaditjen e...

Gjendet skeleti i copëtuar në lumë, ja dyshimet e policisë

Një skelet i pjesshëm i një personi të paidentifikuar ende është zbuluar në shtratin e lumit Vjosa. Skeleti i përbërë nga kafka...

Gjendet një skelet i copëzuar në Tiranë, ja kujt dyshohet se i përket

Gjendet nga bariu një kufomë e skeletizuar në Tiranë, në malin e Dajtit në zonën e Tujanit. Skeleti është i copëzuar...

Gjendet një skelet njeriu në Pogradec

Një skelet njeriu është gjetur në fshatin Udënisht të Pogradecit mesditën e sotme. Skeleti është gjetur tek vendi i quajtur lumi i Tërhanit. ...

Lajmet e fundit