Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

skaf

Tragjike në Himarë, ky është ish-shefi i komisariatit të Himarës që goditi për vdekje me skaf 5 vjeçarin (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme ku një 5 vjeçar humbi jetën pasi u godit nga një skaf. Mësohet se drejtuesi i...

Skafi u përplas me shkëmbin nënujor, Policia informacion për aksidentin në Vlorë: Në mjetin lundrues ndodheshin 4 italianë, mes tyre një fëmijë

Policia ka dhënë njoftim në lidhje me aksidentin e skafit në Vlorë. Policia njofton se rreth orës 05:30, në zonën e quajtur "Hunda e Plakut",...

Policia bllokon skafin në Sarandë, vihen në hetim dy vëllezërit

Një mjet lundrues, skaf 4.5 metra është bllokuar sot nga policia në zonën e Ksamilit. Uniformat blu bëjnë me dije se janë vënë nën...

Kontrabandë në Malin e Zi, Policia zbulon skafin dhe kap 88 kg drogë në Liqenin e Shkodrës

Një sasi prej 88 kg drogë është kapur nga Policia në Malin e Zi, në një mjet lundures që vinte nga Shkodra. Sipas mediave...

Drogë me skaf nga liqeni i Pogradecit drejt Maqedonisë, sekuestrohen dhjetëra pako me hashash dhe arrestohen 4 persona (EMRAT)

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Pogradecit, pasi janë kapur në flagrancë duke tentuar të trafikonin 38 kg drogë, e ndarë...

Mbetën me skaf në mes të detit, Rojet Bregdetare shpëtojnë pas 7 orësh tre turistët në Vlorë

Tre të rinjë janë shëptuar mbrëmjen e djeshme nga roja Bregdetare, pasi kishin mbetur në det afër Gjirit të Gramës. Bëhet me dije se tre...

Artikulli ‘bombë’ në gazetën italiane: Droga nga Shqipëria vjen ditë e natë, nuk ka ndaluar as gjatë pandemisë (Çfarë shkruan për Sollakun dhe Llallën)

Gazeta italiane “La Gazzetta del Mezzogiorno” i ka kushtuar një artikull trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë, strukturës së grupeve mafioze italiane dhe...

Barack Obama dhe aktori George Clooney shfaqen në skaf, dalin me familjet për darkë, por ndiqen nga paparazzi

Pas një dite të kaluar plotësisht në Vilën Oleandra, dje në mbrëmje Barack Obama, George Clooney dhe familjet e tyre respective kanë lënë vilën...

3 milion euro drogë nga Shqipëria drejt Italisë, sekuestrohet gomonia në Adriatik

Një gomone me marijuanë e trafikuar nga Shqipëria drejt Italisë është sekuestruar sot në ujërat e Adriatikut. Policia Financiare italiane në...

Sekuestrohet skafi me 700 kg drogë, arrestohen 2 shqiptarë

Një operacion i përbashkët i Policisë  së Shtetit me Policinë italiane ka bërë të mundur sekuestrimin e një skafi me 700 kilogram drogë. ...


Lajmet e fundit