Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

skaf me droge

“Aksi i drogës Shqipëri-Pulia, tepër shqetësues”, thotë kreu i Anti-Mafias italiane

“Është një fenomen tepër shqetësues”, kështu e quan trafikun e drogës nga Shqipëria drejt Italisë, prokurori kombëtar i anti-mafias dhe anti-terrorit Franco Roberti. ...

Operacion masiv antidrogë në Vlorë, 4 të arrestuar 2 në kërkim, sekuestrohet gomonia me drogë

Një gomone rreth pesë metra e gjatë është bllokuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni masiv të Policisë Kufitare në bashkëpunim me Guardia di...

“Breg më breg”, Italia shkatërron rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës, 13 në pranga

Është finalizuar sot më 1 janar operacioni anti-drogë nga sektotri i anti-mafias në bashkëpunim me prokurorët e Barit dhe policinë e Foggias duke dhënë...

Shqiptarit të kërkuar nga drejtësia italiane i prishet skafi në kanalin e Otrantos, dyshohet se po transportonte drogë

Një mjet lundrues që besohte se ishte nisur nga Shqipëria, ka lëshuar alarmin SOS pranë brigjeve të Salentos, rreth 7 kilometra nga kanali i...

Lajmet e fundit