Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

situata

Bora mbulon qarkun e Kukësit, ja si paraqitet situata e rrugëve

Qarku i Kukësit mëngjesi e sotëm është zgjuar nën petkun e dëborës. Trashësia e saj në zonat 800 metra mbi nivelin e detit arrin...

Fotot/Stabilizohet situata e furnizimit me energji elektrike, sfida për OSHEE zonat malore me dëborë

Me përmirësimin e kushteve të motit, situata e furnizimit me energji elektrike paraqitet krejt normale. Aktualisht janë 4 fidera jashtë pune, si rrjedhoje e këputjes...

“Më kritikon të mos shkoj me femra”, këngëtari shqiptar rrëfen si e kapi gruaja mat dhe situatën e sikletshme me Aurela Gaçen

Këngëtari i njohur Gëzim Nika ka folur së fundmi në lidhje me marrëdhënien që ai ka me bashkëshorten, Anxhelinën, për të cilën u shpreh...

Përmbytjet në vendin tonë, ndërprerja e reshjeve përmirëson situatën, por ende mijëra hektarë tokë nën ujë

Situata në vendet e prekura nga përmbytjet, si pasojë e reshjeve intensive në Shqipëri, ka një përmirësim. Sipas të dhënave të fundit nga Qendra Kombëtare...

Bashkia e Shkodrës përditëson situatën e përmbytjeve, janë ende nën ujë 1,400 hektarë

Bashkia e Shkodrës ka bërë mëngjesin e kësaj të mërkure, ora 08.00, përditësimin e fundit të situatës me përmbytjet, ku bëhet me dije se...

Përmbytjet në vend, Ministria e Mbrojtjes jep lajmin e mirë: Situata e normalizuar, në Shkodër banorët po kthehen në shtëpitë e tyre

Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dijse se situata në qarqet e prekura nga përmbytjet si pasojë e reshjeve paraqitet e normalizuar. Sipas të dhënave...

Peleshi për përmbytjet: Situata është përmirësuar, jenë 26 familje të evakuuara në Shkodër

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka folur në lidhje me situatën në vend, pas reshjeve të dendura të shiut. Peleshi tha se gjatë orëve të...

Situata në rrugë, ARRSH jep informacion: Ja ku është devijuar rruga

Vendi është goditur nga moti i keq dhe reshjet intensive të shiut që kanë shkaktuar edhe problematika në qarkullimin e rrugëve. Autoriteti Rrugor Shqiptar jep...

Zbardhet Thethi, Rama publikon VIDEON: Kemi ndërhyrë me borëpastruese, ja si është situata

Ditën e sotme në Theth ka rënë bora e parë për këtë vit. Së fundmi, kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në “Facebook”, ka...

“Të pikëlluar për vdekjet dhe dëmet në Veri”, ambasadorja Kim: SHBA e gatshme të ofrojë mbështetje sipas nevojës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me situatën në vend pas reshjeve të dendura të shiut, që ka shkatuar...

Lajmet e fundit