Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Sistemi TIMS

Policia e Shtetit reagon për sistemin TIMS: Nuk ka pasur asnjë sulm! Po rrisim sigurinë, do ketë ndërprerje dhe në vazhdim

Policia e Shtetit thotë se mbrëmjen e djeshme nuk ka pasur asnjë sulm ndaj sistemit TIMS, por kanë qenë disa ndërhyrje të brendshme me...

Sulmi i radhës nga hakerat?! Sistemi TIMS bie në Portin e Durrësit, Kakavijë e Kapshticë

Sistemi TIMS i Policisë së Shtetit ka rënë përsëri mbrëmjen e sotme, shkruan newsbomb.al. Në Portin e Durrësit dhe në disa pika tokësore të...

“Kanë qindra udhëtime të përbashkëta me vrasës”, Berisha akuza të forta qeverisë: E FSHINË vetë sistemin TIMS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë gjatë takimit me qytetarët e Gjirokastrës, duke thënë se i kanë fshirë vetë të...

Berisha bën akuza të forta: Sistemi TIMS u sulmua nga hakerat qeveritarë, do zhduknin lidhjet me grupet trafikante

Kreu i PD, Sali Berisha ka folur edhe një herë në deklaratë për media për sulmin kibernetik ndaj portaleve qeveritare dhe sistemit TIMS. Bersha hodhi...

Sulmet nga Irani, Izraeli i ofron Shqipërisë ndihmë në mbrojtjen kibernetike

Izraeli i ka ofruar ndihmë në mbrojtjen kibernetike Shqipërisë, pas dy sulmeve të njëpasnjëshme të sponsorizuara nga qeveria e Iranit. Zëvendësministri i Jashtëm Idan Roll...

Hakerat “nxjerrin në shitje” databazën e plotë të TIMS: Deri tani e kanë blerë disa persona, ja çfarë kemi planifikuar në vijim

Hakerat e grupit Homeland Justice pretendojnë se kanë nxjerrë në shitje databazën e plotë të e-Albania dhe sistemit TIMS, të vjedhura pas dy sulmeve...

TIMS ende në dorë të hakerave? Rama i kthehet Top Channel: Festë tallavaje për ekrane

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas një kronike të televizionit Top Channel, ku thuhet se sistemi TIMS nuk është rikthyer ende, ndërsa e cilëson...

Rikthehet në funksion sistemi TIMS në Portin e Durrësit pas sulmit kibernetik nga Irani

Sistemi TIMS në Portin e Durrësit është rikthyer në funksion. Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se udhëtarët po kalojnë nëpërmjet sistemit teknologjik TIMS. Sulmi ka...

Rikthehet sistemi TIMS në Kapshticë, një ditë pas sulmit kibernetik

Rinis funksionimi i sistemit të hyrje-daljeve në doganën e Kapshticës, rreth 24 orë pas sulmit kibernetik. Policia e Korçës bën me dije se sistemi TIMS...

Sulmi ndaj sistemit TIMS, reagon SHBA: Aktiviteti keqdashës ndaj Shqipërisë vjen pas sulmit të 15 korrikut nga Irani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dënuar sulmin kibernetik që rrëzoi për disa orë sistemin TIMS në vendin tonë, duke shkaktuar kaos në dogana. Agjencia...

Lajmet e fundit