Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

sistemi i drejtesise

Kolegji i Apelimit vendos për Simon Pashukun, prokurori i Lezhës përgjithmonë jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të premten lënien në fuqi të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për shkarkimin nga detyra të...

Presidenti Meta akuzon Bashën: Është ndihmësi i Edi Ramës në kapjen e sistemit të Drejtësisë! Miratimi i Reformës është merita ime

 Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza të forta ndaj kryedemokratit Basha, të cilin e ka cilësuar si ndihmësin e kryeministrit Rama në kapjen e...

Soreca jep mesazhin e FORTË: Institucionet e drejtësisë në Shqipëri duhet të punojnë së bashku! Të kemi më shumë besim tek gjyqësori

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka bërë thirrje që të gjithë institucionet e drejtësisë në vend duhet të vazhdojnë që të punojnë...

Olsian Çela flet shkurt dhe prerë: Duhet të reflektojmë dhe të jemi kritik me sistemin e drejtësisë! Kemi rrugë të gjatë për të bërë

Kryeprokurori Olsian Çela ka mbajtur fjalën e tij gjatë eventit të organizuar sot në përkujtim të 10 majit, Ditës së Drejtësisë, ku 108 vite...

Vettingu, shefja e ONM-së Calavera: Ky proces synon kthimin e besimit në sistemin e drejtësisë

Ndërkohë që procesi i rivlerësimit të prokurorëve dhe gjyqtarëve po vazhdon në vazhdën e reformës në drejtësi, kritikët e Vettingut kanë deklaruar se ky...

Bllokohet sistemi i drejtësisë? Reagon DONALD LU: Janë shkarkuar gjykatës dhe prokurorë, SË SHPEJTI DO…

Ka reaguar ambasadori amerikan Donald Lu, pas pretendimeve se reforma në drejtësi është duke bllokuar sistemin e drejtësisë. Lu shprehet se...

Bylykbashi: Sistemi i drejtësisë në koma, të gjitha institucionet e bllokuara

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, përmes një statusi në Facebook, komenton situatën ku ndodhet sot, sipas tij, sistemi i drejtësisë. Bylykbashi shprehet se...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor për këshilltarin bashkiak, reagon Endrit Braimllari: Gjithë sistemi në Shqipëri është i kapur nga Edi Rama

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një deklarate për shtyp duke hedhur akuza të shumta ndaj Ramës. ...

Lajmet e fundit