Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

sirian

Pamje që të vrasin, djaloshi në Siri nuk përpëlitet nga lënda djegëse mbi trupin e tij

Videot që vijnë çdo ditë nga Siria janë nga më të rëndat dhe çnjerëzoret, duke treguar për gjendjen e jashtëzakonshme në të cilën duhet...

Ushtarët turq vrasin në kufi refugjatët sirianë (Video)

Disa pamje filmike të publikuara nga “Human Rights Watch” konfirmojnë zërat e dhunës dhe vrasjeve të ushtarëve turq në kufi me Sirinë ndaj emigrantëve...

Refugjatët, Tahiri: Jemi të përgatitur por kemi kapacitete të limituara

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri siguroi se Shqipëria është përgatitur për çdo lloj emergjence në kufirin jugor, ku janë përforcuar masat e...

Refugjati sirian fiton miliona euro në lotarinë franceze

Një refugjat sirian që u largua nga vendi i tij i shkatërruar nga lufta në vitin 2011 ka fituar miliona euro në lotarinë në...

Lajmet e fundit