Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

siria

ZBARDHEN EMRAT/ Këto janë 5 gratë e riatdhesuara nga Siria së bashku me fëmijët e tyre, burrat u kanë vdekur ose janë të burgosur

5 gra shqiptare dhe 14 fëmijët e tyre mbërritën ditën e sotme në Siri pas operacionit të riatdhesimit nga kampi Roj në Siri. Ndërkohë janë...

Regjimi i Asadit, opozita turke thirrje për dialog me Sirinë

Lideri i Partisë Popullore Republikane Turke, (CHP), Kemal Kilicdaroglu, ka deklaruar sot se Turqia duhet të krijojë raporte me Qeverinë siriane në mënyrë që...

Flet shqiptari i kthyer nga Siria: Atje kam 2 gra, qendrova në burg

Agon Misini një 29-vjeçar nga Vitia, i cili ka qenë pjesë e organizatës terroriste islamike ISIS, ka deklaruar se ka qëndruar për dy vite...

Gjenerali amerikan kundështon hapur Trump për tërheqjen e trupave nga Siria

Gjenerali amerikan për Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se ai nuk pajtohet me vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump për të tërhequr...

Liderët e Rusisë, Iranit dhe Turqisë së bashku, çfarë po përgatitet në Siri?

Liderët e Rusisë, Iranit dhe Turqisë po takohen sot në pikën turistike ruse të Soçit, në brigjet e Detit të Zi, për të biseduar...

Përplasja me SHBA për kurdët, Trump kërcënon Turqinë me shkatërrim ekonomik

Përplasja mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë për mënyrën e veprimit në Siri ka kaluar në një raund të ri. Pas kërcënimit të ashpër...

Trump urdhëron trupat e SHBA-së të largohen nga Siria

Presidenti Donald Trump ka bërë të ditur përmes një postimi në Twitter se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatiten të tërheqin trupat ushtarake...

Sulm MISTERIOZ me raketa në Siri, raportohen shumë të vdekur (VIDEO)

Disa sulme misterioze me raketa kanë goditur ditën e dielë qytetet e Hamas dhe Aleppos në Siri duke shënuar shumë të vdekur, ndërsa ta...

Amerika ka pranuar vetëm 11 refugjatë sirianë

Vetëm 11 refugjatë sirianë janë pranuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vitin 2018. Shifrat janë bërë publike vetëm pak orë pasi SHBA...

Katër shpërthime të fuqishme: Avionët izraelitë godasin bazat ushtarake në Damask të Sirisë

Të paktën katër shpërthime të fuqishme janë raportuar ditën e sotme në Damask të Sirisë. Mediat në vend shkruajnë se avionë...

Lajmet e fundit