Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

Siri

Pamje nga ajri, momenti kur avionët amerikanë bombardojnë katër kampe të ISIS në Irak, vdesin 9 xhihadistë (VIDEO)

Katër kampe të ISIS-is në Irak janë bombarduar nga një sulm i mirëorganizuar nga koalicioni perëndimor, i cili bëri të mundur vrasjen e nëntë...

FOTO që të ‘shkulin’ zemrën vendit/ Asad bombardon Sirinë, fëmijët viktimat e luftës

Sulmet nuk kanë të ndalur për Sirinë. Diktatori Bashar al-Asad, me mbështetjen e avionëve të luftës ruse, po bëjnë përpjekjen e...

Alvin Berisha u shpëtua, por ç’u bë me fëmijët e tjerë shqiptarë në kampin e ferrit? Gazetari: Kam 2 muaj që interesohem e s’më...

Gazetari Flamur Vezaj ka rikthyer sërish në vëmendje shpëtimin e Alvin Berishës duke thënë se ka plot të tjerë që kanë mbetur ende në...

Alvin Berisha mirënjohës, surprizon emisionin që e shpëtoi nga ‘kampi i ferrit’ në Siri (Foto)

Të gjithë e kujtojmë historinë e trishtë, por me një fund të lumtur të vogëlushit Alvin Berisha, i cili prej vitesh ndodhej në kampin...

Kaluan ilegalisht në Shqipëri, ndalohen 37 emigrantë dhe nisen drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë

Policia e Korçës ka ndaluar 37 emigrantë të paligjshëm në fshatrat kufitarë.   Emigrantët ishin afganë dhe sirianë të cilët kishin...

SHBA, sulme ushtarake në Irak dhe Siri

Shtetet e Bashkuara sulmuan pozicionet e militantëve në Irak dhe Siri, të cilët janë fajësuar për vrasjen e një kontraktuesi amerikan, tha të dielën...

Deklarata “bombë” e Trump: Rusia, Siria dhe Irani janë nisur të vrasin mijëra civilë!

Prej disa orësh në qytetin e Idlib-it në Siri ka nisur një ofensivë e madhe nga forcat qeveritare ndërsa mijëra banorë kanë braktisur qytetin....

‘Kampi i shqiptarëve’, flet e prekur e ëma e gruas së bllokuar në Siri: Nuk e besoja se ishte gjallë

E ëma e Ruzhdie Balliut, gruas shqiptare të bllokuar në kampin e Al-Holit në Siri bashkë me të birin, lutet që e bija të...

Fëmijët shqiptarë në Siri, gazetari: Dy gra janë shtatzënë në kampin e Al-Hol

"Në këtë moment shteti ka qenë i fjetur. Kosova ka lëvizur mjaft mirë para nesh dhe ka marrë rezultate. Ndërsa rezultati i parë jo...

Lajmet e fundit