Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Siri

Endri Dumani rrëfen jetën në ‘FERRIN e AL-HOL’: Kam parë luftën kur vrisnin njerëzit, mësonim arabisht dhe Kuranin

Pak ditë më parë Endri Dumani u kthye në Shqipëri nga Siria, së bashku me Floresha Rashën dhe 3 fëmijët e saj. ...

Konsulli tregon gjendjen në ‘kampin e FERRIT’: Kur shkuam atje na qëlluan me gurë, gratë mbanin thika në duar

Konsulli i Shqipërisë në Liban, Marc Ghorayeb e ka cilësuar si “kampi i ferrit” vendin ku qëndronin fëmijët shqiptar në Al-Hol. ...

Shefi i Antiterrorit jep lajmin e mirë: Kemi identifikuar edhe 4 familje për t’i kthyer nga Siria, tashmë janë dërguar në kampin ROJ

Shefi i Antiterrorit në Shqipëri, Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Haël...

Video ekskluzive/ Euronews Albania siguron pamje brenda kampit Al-Hol nga ku u evakuuan pesë shqiptarët

Riatdhesimi i pesë shqiptarëve nga Siria në Shqipëri ka qenë lajmi kryesor sot pothuajse në të gjithë mediat shqiptare. Katër fëmijë dhe një grua...

“I detyronte vajzat të mbuloheshin”, flet babai i Alvin Berishës: Gruaja u lidh në internet, iku në Siri pa dijeninë time

Babai i Alvin Berishës ka zbuluar detaje nga jeta e tij me bashkëshorten, e cila mori vendimin për të udhëtuar drejt Sirisë, pa dijeninë...

“Nusja na tradhëtoi, mendonte se Siria është fushë me lule”, gjyshi i Amar Rashës kërkon vetëm rikthimin e nipit!

Gjyshi i Amar Rashës, një nga fëmijëve që po kthehet nga kampi famëkeq i Sirisë ka deklaruar për mediat, se kërkon ardhjen e nipit...

Avionët rus sulmojnë grupin rebel në Siri, 80 viktima dhe 90 të plagosur

Një sulm ajror rus ka goditur bazat e rebelëve islamik në Siri, ku si pasojë kanë mbetur të vrarë rreth 80 persona dhe 90...

5 shqiptarë shpëtuan nga ferri i “Al-Hol’, flet babai i Alvin Berishës: Së shpejti do dalin të gjithë, Presidenti i Gjysmëhënës së Kuqe më...

Afrim Berisha, babai i Alvin Berishës që u kthye në Shqipëri pas 5 vitesh në kampin e AL-Hol në Siri, ka reaguar pas lajmit...

Gazetari jep lajmin e mirë: Për pak kohë 50 fëmijë dhe gra të kampit famëkeq në Siri do të jenë në Rinas

Një lajm i mirë vjen nga Siria, aty ku Gjysmëhëna e Kuqe Siriane ka nisur riatdhesimin e katër fëmijëve shqiptarë dhe një gruaje që...

‘Hidhnin ujë të nxehtë në trupin tonë’, i burgosuri sirian tregon vuajtjet që kaloi në regjimin e Bashar al-Asad

Muhlis al-Drubi do ta ketë të vështirë t'i harrojë vuajtjet që kaloi në burgun e Sirisë, ku u torturua për 7 vite nga regjimi...

Lajmet e fundit