Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Siri

Sulm me bombë ndaj një autobusi ushatarak, humbin jetën 13 persona

Një sulm me bombë në një autobus ushtarak në qendër të Damaskut ka lënë të vdekur të paktën 13 persona. Makina është shënjestruar me...

“Fëmijët me sy të pikëlluar mbanin ngarkesa mbi supe”, këngëtarja shqiptare flet pas kthimit nga Siria: Përjetova emocione…

Këngëtarja e njohur Ajtuna Sejdiu së fundi ka nisur një iniciativë me organizatën bamirëse “For Children Smile”. Ajo njoftoi pak ditë më parë se do...

Tuna vazhdon misionin e saj, e mbështjellë me shami shkon në Siri për të ndihmuar fëmijët në nevojë

Prej ditësh këngëtarja e njohur, Tuna Sejdiu ndodhet në Siri pasi vendosur që të ndihmojë të gjithë fëmijët në nevojë. Këngëtarja përmes disa postimeve në...

Tuna Sejdiu ndërmerr nismën humane, këngëtarja niset drejt Sirisë për të takuar fëmijët në nevojë (FOTO)

Tuna Sejdiu ka ndërmarrë për herë të parë një iniciativë shumë humane. Këngëtarja ka vendosur t’u vijë në ndihmë fëmijëve në nevojë. Ajo ka postuar...

“Disa nuk duan të kthehen”, konsulli në Liban thirrje dajës së Eva Dumanit: Na ka bllokuar përpjekjet, thotë që është mirë atje

Konsulli shqiptar në Liban, Marc Ghorayeb ka deklaruar se disa prej shqiptarëve që janë të vendosur në kampet e ferrit në Siri nuk duan...

Riatdhesimi i familjeve shqiptare nga Siria në vendin tonë, Edi Rama dhe Blendi Çuçi të pranishëm në Liban

5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që qëndronin në kampin Roj të Sirisë do të riatdhesohën ën Shqipëri. Lajmi u bë i ditur nga...

“Të ngujuara” prej kohësh në kampet e ISIS, familjet shqiptare po iu dorëzohen autoriteteve tona, riatdhesohen 5 gra dhe 3 fëmijë

Familjet shqiptare dhe fëmijët në kampin e ISIS po iu dorëzohen autoriteteve shqiptare. Ka qenë gazetari i NBC, i cili ka postuar në Twitter foton...

Ushtria amerikane sulme ajrore në Irak dhe Siri, SHBA kundër milicive të mbështetura nga Irani

Ushtria amerikane kreu sulme ajrore kundër milicive të mbështetura nga Irani në zonën kufitare Irak-Siri. Sulmet u kryen në përgjigje të disa sulmeve me dron...

Thirrja e 18 vjeçares shqiptare nga Siria: Na ka ardhur në majë të hunddës jeta këtu! Mos dëgjoni ata që thonë se duam të...

Elona Shuli, 18 vjeçarja nga Pogradeci, është njëra prej shumë shqiptarëve që u largua drejt Sirisë vite më parë, por tashmë dëshiron të kthehet.Ajo...

Sulm ajror, avionët rusë vrasin 200 militantë në Siri

Ministria e Mbrojtjes në Rusi njofton se forcat ajrore kanë bombarduar gjatë mbrëmjes së të hënës disa baza të militantëve në Siri. Në njoftim Ministria...

Lajmet e fundit