Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

sinovac

OBSH e miratoi, Kina fillon përdorimin emergjent të vaksinës së saj “Sinovac” te fëmijët nga 3 deri në 17 vjeç

Kina miraton përdorimin emergjent të vaksinës Sinovac Biotech te fëmijët e moshës midis 3 deri në 17 vjeç, shkruan newsbomb.al. Shefi i vaksinës Yin...

OBSH përgëzon Shqipërinë: Vendim i drejtë vaksinimi me Sinovac, do të ndihmojë ndjeshëm në përballimin e pandemisë

Përfaqësuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në vendin tonë, Gerald Rockenschaub, ka përgëzuar Shqipërinë për vendimin e marrë për vaksinimin e popullsisë me Sinovac.Sipas...

Problemi me Sinovac u zgjidh, por Shqipërisë po i mbarojnë vaksinat e Sputnik dhe AstraZeneca-s

Ditën e djeshme në Shqipëri mbërritën 60 mijë doza të vaksinës kineze Sinovac pas disa ditësh mungesë, e cila do të përdoret për qytetarët...

Tomini jep lajmin e MIRË: Në fund të majit do të ketë lehtësim të masave, ja do kur marrin dozën e dytë të Sinovac...

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka deklaruar se në fund të majit është parashikuar për një lehtësim të masave, duke iu referuar situatës së...

Ndërpritet përsëri procesi i vaksinimit për mungesë formularësh, vaksinat “Sinovac” drejt fundit

Dhjetra qytetarë ditën e djeshme janë kthyer pa marrë dozën e dytë të vaksinës anti-Covid pasi sipas informacioneve që u janë dhënë nga bluzat...

Qeveria Shqiptare 10 milion dollarë për kompaninë turke të vaksinave, ndryshon marrëveshja: Prodhimi do jetë kinez, paketimi do bëhet në Turqi

Qeveria Shqiptare do t’i japë 10 milion dollarë kompanisë turke që merret me shpërndarjen e vaksinave kineze Sinovac. Mësohet se dhe marrëveshja mes shtetit...

EMA nis vlerësimin e vakinës kineze Sinovac kundër Covid-19

Agjencia Evropiane e Mjekësisë (EMA) ditën e sotme ka filluar shqyrtimin e vaksinave COVID-19 të zhvilluara nga kompania farmaceutike Sinovac. Komiteti i mjekësisë së BE-së...

Mbërrin avioni i radhës, 208 mijë vaksina Sinovac për Shqipërinë (VIDEO)

Sapo kanë mbërritur plot 208.000 vaksina të kompanisë Sinovac, për të vijuar vaksinimin masiv të popullatës sonë. Në aeroport është ndodhur ministrja e shëndetësisë...

Partia Demokratike denoncon: Prej 10 ditësh në Vlorë bëhen vaksina të skaduara

Partia Demokratike, nëpërmjet kandidatit për deputet, Atird Hoxha në Vlorë  ka denoncuar se në këtë qytet prej më shumë se 10 ditësh janë aplikuar...

“Po sikur të mos funksionojë?” Rama heq përgjegjësinë nga vetja: Vaksinën kineze nuk e mora unë, është vendimi i ekspertëve

Kryeministri Edi Rama ka hequr përgjegjësinë nga vetja për sa i përket vaksinave kineze që kanë ardhur në vendin tonë.Ai tha se qeveria e...

Lajmet e fundit