Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

simptoma

Viroza e re që po qarkullon masivisht në Shqipëri, mjekja: Mos e ngatërroni me Covid-in

Në vendin tonë është duke qarkulluar një virozë e re,  e cila shoqërohet nga temperatura e lartë mbi 39 gradë dhe shpesh ngatërrohet edhe...

Dy simptomat e variantit Omicron që shfaqen më shpejt dhe e bëjnë të dallohet nga një ftohje

Mes kësaj situate të pasigurt, ka shumë konfuzion nëse simptomat e ngjashme me të ftohtin janë shenjë e Omicron apo në fakt një ftohje...

Varianti Omicron: Shtatë simptoma të hershme për t’u dalluar dhe pse ato ndryshojnë nga varianti Delta

Ndërsa bota përpiqet të mësohet me variantin e ri, disa po shprehin lehtësim fillestar për raportet anekdotike nga Afrika e Jugut se ai mund...

Paralajmërimi i Tritan Kalos për sëmundjet ekzantematike: Përhapen nga kontaktet me personat e sëmurë, nuk ka asnjë mjekim ose vaksinë për ta parandaluar (SIMPTOMAT)

Mjeku i Spitalit Infektiv, Tritan Kalo, në një postim në rrjetet sociale ka folur për sëmundjet ekzantematike, të cilat janë të shpeshta në këtë...

Ftohja dhe gripi: Këshillat kryesore para dimrit për të larguar simptomat e pakëndshme në më pak se 24 orë

Ftohjet e zakonshme dhe infeksionet e tjera të frymëmarrjes janë në rritje të vazhdueshme, duke përhapur kollitje dhe teshtima, sëmundje më të rënda duke...

Shikoni mirë sytë në pasqyrë! Dy simptomat e një problemi serioz fshihen në to, ndërsa shumica nuk dinë si t’i dallojnë ato

Simptomat e kolesterinës së lartë, e cila mund të jetë një shkaktar për shumë sëmundje, ndonjëherë shfaqen së pari në lëkurën pranë syve. Një test...

Shkencëtarët: Fëmijët preken më pak nga simptomat afatgjata të COVID-19

Simptomat e COVID-19 rrallë vazhdojnë përtej 12 javëve te fëmijët, një shenjë siguruese se ata kanë shumë më pak të ngjarë se të rriturit...

Njerëzit e infektuar me Delta e transmetojnë virusin dy ditë para se të shfaqin simptoma

Njerëzit e infektuar me variantin Delta të coronavirusit mund ta transmetojnë sëmundjen 2 ditë para se të shfaqin simptomat e para! Të paktën në...

Këto janë efektet anësore më të zakonshme që janë shfaqur pas marrjes së vaksinës anti-Covid

Procesi i vaksinimit vazhdon shumë amerikanë, pasi kanë marrë dozën e tyre të vaksinës janë ankuar se kanë shfaqur ethe dhe të dridhura. Sa i...

Mjeku Stroni shpjegon si kanë ndryshuar simptomat e Covid-19: Kanë pak kollë, por…

Koronavirusi po shkakton simptoma të reja tek pacientët e infektur me Covid-19. Simptomat e reja tek rastet e infektuara, tashmë janë: dobësi dhe një ndjenjë...


Lajmet e fundit