Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Silva Bino

Ekspertët paralajmërojnë përhapjen e një gripi agresiv gjatë dimrit, Silva Bino: Qarkullon virus i tipit A në Shqipëri

Dimër i ashpër parashikohet përsa i përket situatës epidemiologjike ky i sivjetmi . Mungesa e qarkullimit  të virusit të gripit gjatë viteve të pandemisë covid...

Shumë pranë Shqipërisë, Bino jep lajmërimin: Kemi nisur trajnimin e mjekëve për të zbuluar linë e majmunëve

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Instituin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka treguar se në vendin tonë ka nisur trajnimi i mjekëve...

A na mbron vaksina nga “Omicron”? Bino: Kjo kategori njerëzish është më e rrezikuar

Komiteti Teknik i Ekspertëve ditën e sotme ka folur mbi situatën epidemiologjike në vend, teksa ka njoftuar dhe masat e reja. Mjekja Silva Bino është...

Bino për situatën nga pandemia: Ka rritje të infektimeve tek fëmijët, në disa shkolla ka pasur vatra me Covid

Komiteti Tekinik është mbledhur sot për të folur mbi situatën e pandemisë në vendin tonë. Mjekja Silva Bina është shprehur se situata paraqitet e qëndrueshme...

Silva Bino: Vaksina Johnson & Johnson së shpejti do të vijë në Shqipëri

Shefja e departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino ka dhënë lajmin se së shpejti në Shqipëri do të vijë vaksina Johnson & Johnson...

“Do bëhet me miratimin e prindërve”, nis vaksinimi i fëmijëve nga 12-17 vjeç, Bino: Do jenë tre doza, ja cila vaksinë do përdoret

Shefja e ISHP Silva Bino, është shprehur sot vaksinimi i fëmijëve nga mosha 12 deri në 17 vjeç do të bëhet me dy doza...

Bino thirrje studentëve të vaksinohen: Nuk ka ndikim në shëndetin riprodhues

Shefja e Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino u ka bërë thirrje studentëve që të vaksinohen, ose ata do të detyrohen që...

Silva Bino i përgjigjet akuzave të PD-së, publikon shifrat e sakta sa persona janë vaksinuar

Shefja e Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Inektive në ISHP prof. Silva Bino, ka deklaruar se sipas OBSH Shqipëria renditet në mesin e vendeve për mbulesën...

“Mite dhe fakte për Covid”, Silva Bino thirrje qytetarëve: Vaksinohuni askush nuk është imun

Silva Bino, shefja e Departamentit të Epidemiologjisë  ISHP ka ndarë një video ku tregon mitet dhe e vaktet ndaj Covid. Ajo shprehet se edhe nëse...

Rritja e infektimeve, Silva Bino: Shumica e rasteve të reja janë të pavaksinuar me variantin Delta

Në Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të shtuara me COVID 19 i përkasin moshave të reja dhe kategorisë mbi 70 vjeç që janë të...

Lajmet e fundit