Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

siguria kibernetike

Konferenca për sfidat e sigurisë kibernetike në Shqipëri, Balluku: Do t’ia dalim me mbështetjen e partnerëve

Zv.Kryeministrja dhe njëherazi ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka folur në konferencë për “Sfidat e sigurisë kibernetike në Shqipëri". Pjesë e kësaj konferencë...

Krerët e policive të vendeve të Ballkanit Perëndimor, takim në Tiranë për sigurinë kibernetike

Takimi strategjik i krerëve të policive të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Bosnje-Hercegovinës, Serbisë dhe Italisë, është zhvilluar sot në Tiranë...

Xhaçka në SHBA, takim me zyrtarët e lartë amerikan, diskutime për krizën energjitike dhe sigurinë kibernetike

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ndodhet në SHBA, ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarë të lartë të shtetit Amerikan. Së fundmi Derek Chollet, këshilltar...

Siguria kibernetike, pas luftës në Ukrainë kompanitë shqiptare udhëzohen si të mbrohen

Lufta në Ukrainë përpos asaj që po ndodh çdo ditë në terren me operacione ushtarake ruse duket se po zhvillohet edhe në një sërë...

Skandali i pagave vë në lëvizje qeverinë, miratohet memorandumi për forcimin e sigurisë kibernetike

Këshilli i Ministrave ka miratuar ditën e sotme memorandumin për forcimin e sigurisë kibernetike të infrastrukturës kritike për Shqipërinë. Ky vendim i qeverisë vjen pas...

Microsoft lëshon paralajmërimin urgjent për përdoruesit e Windows, instaloni përditësimin sepse rrezikoheni…

Microsoft paralajmëron përdoruesit e “Windows” që të përditësojnë sa më parë sistemin e tyre, duke instaluar “update” më të fundit, për shkak të një...

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Joe Biden “nxehet” dhe heq xhaketën; kërcënon Putin nëse vazhdon me sulmet kibernetike

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka folur sot pasdite, pak pas takimit katër orësh me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Në një konferencë...

Lajmet e fundit