Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

siguri

Zbulohet qyteti më i sigurtë në botë për vitin 2021

Siguria ka qenë prej kohësh një shqetësim kryesor për udhëtarët kur bëhet fjalë për të vendosur se cilin destinacion të vizitoni. Por së fundmi bota...

Bill Clinton në Kosovë, kush janë 2 femrat që po kujdesen për sigurinë e ish-presidentit

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur sot në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të përfundimit të luftës. ...

Siguria e ushqimeve në rrezik, Prokuroria kërkesë të menjëhershme organeve kompetente

Duke marrë shkas nga denoncimet e fundit të medias së shkruar dhe asaj vizive mbi sigurinë ushqimore, ditën e djeshme, Prokurori i Përgjithshëm i...

Lleshaj apel shoferëve: Reflektoni! Më shumë qytetari e siguri në rrugë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i ka bërë apel shoferëve të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. ...

‘Gardistët vrasin veten rregullisht’, ironizon ish-ministri: Jemi shumë të sigurtë

Nga përplasja e të fortëve në publik duket qartë se: 1. Policë të forcave operacionale shërbejnë si bodyguardë të njërit krah… 2. Komandot...

Sezoni turistik, zv.kryeministrja: Siguria në plazhe prioritet kryesor, do të zbatohet ligji

Zëvendëskryeministjra Senida Mesi ka deklaruar se duhet të rritet siguria në plazhet shqiptare. Mesi u shpreh se bashkitë dhe njësitë administrative kanë për detyrë...

Sezoni turistik , AKU merr të tjera masa për garantimin e sigurisë ushqimore

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit i bën thirrje të gjithë konsumatorëve shqiptarë që të denoncojnë pranë Portalit online “Inspektori Dixhital”, për çdo problem dhe...

Aspirina ul rrezikun e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës, kur dhe sa duhet ta përdorni

“Edhe pse përfitimet shëndetësore të aspirinës janë të njohura mirë, pak njerëz e marrin atë”, tha autori kryesor i studimit, David B. Agus, profesor...

Banka e Shqipërisë dhe Shoqata Shqiptare e Bankave diskutime mbi masat e sigurisë në transportimin e vlerave monetare

Gjatë ditës së sotme  në ambientet e Bankës Shqipërisë u mbajt një takim diskutimi midis Bankës së Shqipërisë dhe Bordit Drejtues të Shoqatës Shqiptare...

Lajmet e fundit