Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

sicili

Marina Vjollca dhe Geti “arratisen” me pushime në Siçili, pozojnë pranë vullkanit Etna

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një prej çifteve më të pëlqyer dhe të komentuar në medien rozë.  Së fundmi dyshja kanë nisur pushimet...

Shpërthim i fuqishëm nga rrjedhja e gazit në Siçili, shemben 4 ndërtesa: Zjarrfikësit nxjerrin 7 trupa të pajetë, 2 janë të zhdukur

Një tragjedi ka ndodhur në Siçili, në vendin fqinj, mbrëmjen e të shtunës. Si pasojë e rrjedhjes së gazit ka ndodhur një shpërthim i...

Duke vaditur parcelën me 1.000 rrënjë kanabis, arrestohet shqiptari në Siçili, i dënuar nga Gjykata e Apelit me 24 vite burg

Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar nga Guardia di Finanza e Catanias, pasi janë kapur në flagrancë në një parcelë me 1.000 rrënjë...

U paraqit me dokumente false për të humbur gjurmët, arrestohet në Siçili shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar(EMRI)

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Siçili, pasi akuzohet për trafik droge që prej vitit 2019. Gjatë kontrollit nga policia Vegim Sokoli...

Stuhi e fortë në Palermo, 2 të vdekur. Njerëzit luftojnë për jetën duke notuar në rrugët e përmbytura (VIDEO)

Siçilia është përfshirë sot nga një stuhi e fortë e cila ka krijuar një situatë dramatike edhe në Palermo të Italisë. ...

Furnizonin me drogë rrjetin në SIÇILI, zbardhen EMRAT e dy SHQIPTARËVE të arrestuar (FOTO)

Nëntë persona janë arrestuar në qytetin Mesina të Italisë, si pjesë e një rrjeti të strukturuar kriminal që trafikonin drogë nga Shqipëria. ...

Shpërthen vullkani Etna në Siçili, bllokohet aeroporti

Plot 130 lëkundje tërmeti janë regjistruar nga sizmiologët gjatë shpërthimit të vullkanit Etna në Siçili. Pas më shumë se një dekade,...

Kapet në Siçili shqiptari me hashash dhe kokainë (Emri)

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi i janë gjetur sasi droge gjatë një kontrolli rutin. Bëhet fjalë për 30-vjeçarin...

Siçili, policia arreston dy shqiptarë dhe dy italianë, ja përse akuzohen (Emrat-Foto)

Sipas policisë italiane banda prej katër anëtarësh shënjestronte supermarketet pasi gjatë festave të fundvitit rritej edhe shuma e parave të shpenzuara dhe që...

Në ‘fortesën’ e Habilajve në Siçili, pranë zonave ku zbarkonin gomonet me kanabis

Emisioni Top Story udhëtoi mbrëmjen e kësaj të marte në “fortesën” nga ku Habilajt ushtronin aktivitetin e tyre në Siçili, pikërisht në qytezën Lentini,...

Lajmet e fundit