Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Shushice

FOTO: Prurjet rrëzojnë këmbët, shembet ura në lumin Shushicë

Shembet ura në fshatin Kallarat të Vlorës, izolohen banorët. Prurrjet e shumta në lumin Shushicë, dega kryesore e Vjosës, kanë nxjerrë në sipërfaqe të tokës...

Ministria jep kontratë koncesionare për HEC-in e Shushicës, por pa miratimin e Agjencisë së Ujërave

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep me koncension ndërtimin e 4 HEC-eve në kaskadën e lumit Shushicë, një vit para se të kërkojë leje...

Jo vetëm diplomaci por edhe turizëm në Shqipëri, ambasadori austriak majë kalit në malin e Shushicës

Ambasadori Austriak, Johann Sattler këtë fundjavë ka përzgjedhur ta shëtisë Shqipërinë si turist. I zhveshur nga kostumi, Sattler ka postuar një foto...

Gjendet i pajetë një person në lumin Shushicë, policia jep detajet

Më datë 07.02.2018, rreth orës 10:20 , në afërsi të fshatit Xhuerinë, Vlorë, në lumin Shushicë, është gjetur i mbytur e i pa jetë,...

Lajmet e fundit