Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

shteti

“Ka të dhëna se është hedhur në det”, gazetari: Shteti po e kërkon Ervis Martinaj, edhe të gjallë edhe të vrarë

Gazetari i kronikës Elton Qyno, e konsideron si "të pabesueshëm" operacionin e Policisë së Shtetit në shtëpinë e Ervis Martinaj dhe dy xhaxhallarëve të...

Edi Rama firmos konfiskimin e 15 kullave të ndërtuara pa leje, i kalojnë shtetit!

Kryeministri Edi Rama njofton sot firmosjen e konfiskimit të 15 kullave në Tiranë dhe jo vetëm, të cilat kanë disa kate shtesë apo edhe...

Panelet diellore në shtëpi, hapat dhe kushtet që duhet të plotësojnë abonentët familjarë, shteti garanton 70% të vlerës

Qeveria njoftoi në fillim të këtij muaji se kishte përzgjedhur shtatë kompani, që do të përfshihen në programin e saj për rritjen e eficiencës...

Energjia HEC-et e vegjël “i kursyen” shtetit 250 milionë euro në 8 muaj

Prodhuesit me përparësi të energjisë ku përfshihen të gjithë hidrocentralet me kapacitet të instaluar deri në 15 MW i kanë kursyer shtetit këtë vit...

Kërkon të dalë nga 41 biss, Viktor Ymeri “shpërthen” në Gjykatë: Kam tërë jetën burgjeve, shteti m’u sul mbi shpinë

Viktor Ymeri, i njohur ndryshe si "Tori i Xhihanes" i cili akuzohet për vrasjen e biznesmenit Vajdin Lame dhe Klodian Saliu, pasi i shpëtoi...

Shteti “i turret” Hysenbelliut të News24, pretendon ndërtim pa leje në “Prestige Resort”, firma publikon shkresën e Ramës (SI NISI KONFLIKTI)

Kompleksi “Prestige Resort” në Golem të Kavajës është kthyer sot në shënjestrën e radhës së IKMT, edhe pse ka dy vite që funksionon normalisht...

Presidenti Meta reagon për sulmin kibernetik: Kompromenton punën e shtetit, të merren masa të menjëhershme

Presidenti Ilir Meta thotë se situata e krijuar pas bllokimit të sistemeve qeveritare nga sulmet kibernetike, është tepër e rëndë dhe krijon vështirësi të...

Petrit Vasili kërkon “ikjen e Qeverisë Rama”: Shërbimi online është shpartalluar, shteti ka rënë

Deputeti dhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se shteti ka rënë pasi të gjitha shërbimet online janë "shpartalluar një të diel vere". Ai...

“3 grupe kriminale janë bërë bashkë”, Lala paralajmëron: Janë në konflikt me bosët e krimit në Nikël! Shteti të ndërhyjë menjëherë

Gazetarja Klodiana Lala, ka paralajmëruar se në Nikël mund të ketë zhvillime dhe ngjarje të rënda kriminale. Ajo thotë se tre grupe kriminale janë...

Sali Berisha mbështet banorët e “5 Majit”: Qyteti të zbukurohet, por të ndalet barbaria mbi qytetarët! Shteti i detyruar t’i dëmshpërblejë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka thënë mesditën e kësaj të enjteje se mbështet projektet e pushtetit vendor për ta bërë Tiranën një qytet më të...

Lajmet e fundit