Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

shteti islamik

ISIS i trembet vetëm një shteti, do befasoheni kur ta zbuloni se kujt

Militantët e ISIS kanë pranuar se kanë frikë vetëm nga një shtet. Dhe nuk është SHBA, as Rusia, Britania e Madhe apo Franca: Është...

Ushtria irakene bëhet gati për ofensivë në qytetin e Ramadit

Forcat e armatosura të Irakut kanë planifikuar të zhvillojnë në orët e ardhshme një operacion për të rimarrë qytetin e Ramadit të kontrolluar nga...

Shteti Islamik i shpall luftë Arabisë Saudite

Pas formimit të koalicionit kundër Shtetit Islamik të udhëhequr nga Arabia, organizata terroriste ka publikuar një video që pretendohet se ekzekutohet një “bashkëpuntor i...

Lajmet e fundit