Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

shteti islamik

Luftonte përkrah ISIS, vritet shqiptari në Siri

Një shtetas shqiptar raportohet të jetë vrarë gjatë bombardimeve amerikane në Siri. 28-vjeҫari me inicialet V.Q nga Ferizaj i Kosovës dyshohet se...

10-vjeçari anëtar i ISIS kërcënon SHBA-në: Beteja do të përfundojë në territorin tuaj!

ISIS shpesh herë ka përdorur videot për të përcjellë mesazhet e tij propaganduese dhe për të kërcënuar vendet perëndimore. Por sot...

Identifikohet kamikazi i sulmit në Manchester, 23-vjeçari Salman Abedi

23-vjeçari Salman Abedi është identifikuar nga autoritetet britanike si autor i sulmit kamikaz në koncertin e këngëtares Ariana Grande, duke vrarë 22 persona dhe...

Rrëfehet kosovari ish-luftëtari i ISIS: Si rashë viktimë e ideologjizmave ekstremiste

“Kam qëndruar një muaj e pesë ditë, kam shkuar për humanizëm në fillim” kështu e nis rrëfimin e tij kosovari i kthyer nga Siria...

ISIS ofron një milion dollarë për kokën e studentes daneze

Studentja nga Danimarka, Joana Palani, e cila kishte shkuar në Siri për të luftuar kundër xhihadistëve të të ashtuquajturit Shteti Islamik, përballet me rrezikun...

ISIS humbet qytetin e “profetizuar” Dabiq

Shteti Islamik ka humbur kontrollin e një prej qyteteve më simbolike, atë të Dabiqit, pas përleshjeve me rrebelët sirianë. Luftëtarët e opozitës...

Turqia goditet nga dy raketa, raportohet për dhjetëra të plagosur

Dy raketa të lëshuara nga Shteti Islamik kanë shpërthyer drejt Turqisë duke plagosur dhjetëra persona në qytetin Kilis në kufi me Sirinë. ...

Luftëtarët e Shtetit Islamik tashmë kanë mbërritur në Europë

Autoritetet belge besojnë se një numër i madh militantësh të Shtetit Islamik po dërgohen në Europë për të kryer akte terroriste ndërsa disa prej...

Një njësi elitë amerikane po vret krerët e ‘Shtetit Islamik’

Presidenti amerikan Barack Obama synon që me një njësi speciale të eleminojë krerët e "Shtetit Islamik". Por strategjia e tij është kritikuar shumë, shkruajnë...

Spanjë: Më shumë se 150 persona u bashkuan me Shtetin Islamik

Ministri i Brendshëm spanjoll, Jorge Fernandez Diaz ka deklaruar se 153 persona kanë udhëtuar nga Spanja në Siri, për t’u bashkuar me Shtetin Islamik....

Lajmet e fundit