Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

shteti islamik

Ushtria amerikane vret zyrtarin e lartë të Shtetit Islamik në Somali

Forcat e operacioneve speciale amerikane kanë vrarë një zyrtar të lartë të grupit të Shtetit Islamik dhe 10 operativë të tjerë terroristë në Somalinë...

Tetë muaj pas emërimit, vritet lideri i ri i shtetit islamik  

Udhëheqësi i grupit të Shtetit Islamik, Abu al-Hassan al-Hashimi al-Qurayshi, u vra në një betejë, tetë muaj pasi u emërua si kalif i grupit...

Shteti Islamik merr përsipër sulmin ndaj ambasadës ruse në Kabul

Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin me bombë në ambasadën ruse në Kabul. Një kamikaz u hodh në erë pranë ambasadës ruse, duke vrarë gjashtë...

Sulm me dron në Siri, Ushtria amerikane thotë se ka vrarë liderin e Shtetit Islamik

Ushtria amerikane tha të martën se një sulm saj me dron vrau kreun e Shtetit Islamik në Siri, një nga pesë udhëheqësit kryesorë të...

Shkon në 100 numri i viktimave në Afganistan, shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në xhami

Të paktën 100 persona kanë vdekur dhe janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në një xhami në veri të Afganistanit të premten, i...

Terroristët futen natën në fshat dhe vrasin 100 banorë, autoritetet në Afrikë akuzojnë Shtetin Islamik

Të paktën 100 persona mbetën të vrarë gjatë një sulmi me armë në një fshat në veri të Burkina Fasos, në Afrikë. Lajmi është...

Dalin PAMJET: Momenti kur vritet lideri i ISIS, ushtria amerikane e hedh në erë (VIDEO)

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e momentit kur lideri i ISIS-it Abu Bakr al-Bagdadi besohet të jetë vrarë pas një operacioni të koordinuar midis...

Esra dhe Vedati, motër e vëlla dalin sot para gjyqit, si u arratisën drejt SHTETIT ISLAMIK dhe si ia doli t’i shpëtojë nëna e...

Një histori tronditëse kjo shkruar nga gazetari Enver Robelli dhe publikuar nga dialogplus.   Në të është rrëfimi për Esrën e...

Bombardohen tre kisha dhe vdesin 13 persona, vrasësit një familje e tërë, përfshirë dhe fëmijët (DETAJE)

Sulmet më të fundit në Indonezi nga myslimanët erdhën disa ditë pasi policia përfundoi një trazirë dhe marrje pengjesh në një qendër burgimi...

Sulm i dyfishtë për të krishterët nga ISIS, vdesin 12 persona

Një sulm i dyfishtë është bërë ndaj të krishterëve në Egjipt në zonën Helwan në jug të Kajros, ku si pasojë kanë mbetur të...

Lajmet e fundit