Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

shtepia e lirise

“Logo e fitores është Shtëpia e Lirisë”, Berisha prezanton kandidatin në Rrogozhinë dhe sulmon Bashën: S’mund të jetë e ardhmja një humbës i 4-fishtë

Ish kryeministri Sali Berisha ndodhet në Rrogozhinë për të prezantuar kandidatin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Hekuran Xhani. Berisha gjatë fjalës së tij ka sulmuar...

Sali Berisha sot në Shkodër, prezanton Bardh Spahinë si kandidat të “Shtëpisë së Lirisë”

Ish-kryeministri Sali Berisha do të jetë pasditen e sotme në Shkodër, për të prezantuar Bardh Spahinë si kandidat të koalicionit "Shtëpia e Lirisë", për...

KQZ regjistron 3 kandidatët e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 6 Marsit, miratohen edhe 3 kandidaturat e “Shtëpisë së Lirisë

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka regjistruar për zgjedhjet e 6 Marsit kandidatët e Partisë Socialiste në 3 bashki. KQZ ka regjistruar Majlinda Angonin për Bashkinë...

Monika Kryemadhi: Asnjë problem për të bashkëpunuar me Berishën, këtu është 75% e shqiptarëve “non grata”! Mundësi të fitojmë Lushnjen dhe Shkodrën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur për zgjedhjet e 6 Marsit dhe arsyet përse LSI bahskëpunoi me Komisionin e Rithemelimit për të krijuar...

Braimllari thirrje qytetarëve: Në 6 Mars votoni kandidatët e “Shtëpisë së Lirisë” ose të Ramës e Bashës që kanë vetëm interesin personal!

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari ka bërë me dije se ka firmosur dokumentacionin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për kandidimin e kandidatëve...

Kandidati i koalicionit në Lushnjë, PD akuza të forta ndaj “Shtëpisë së Lirisë”: Elton Bano ka punuar për të ardhur Rama në pushtet!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka sulmuar sërish koalicionin “Shtëpia e Lirisë”. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bardhi thotë se kandidati...

Fushata e PS në Lushnjë, “Shtëpia e Lirisë” sulmon Taulant Ballën: Ka dalë në mbështetje të Lulzim Bashës, kjo është aleanca e pazareve

Koalicioni "Shtëpia e Lirisë" sulmon kreun e grupit të PS Taulant Balla, duke thënë se ai ka dalë hapur në mbështetje të Lulzim Bashës....

“Shtëpia e Lirisë” dërgon në KQZ kandidatët për zgjedhjet e 6 marsit

Koalicioni "Shtëpia e Lirisë" ka dërguar kërkesë zyrtare në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për regjistrimin e kandidatëve për zgjedhjet e 6 marsit. Zyrtarisht në...

“Shtëpia e Lirisë” vetëm me LSI-në dhe Nard Ndokën, Kryemadhi: Partitë e tjera nuk na u bashkuan se nuk kanë dashur të jenë pjesë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, është shprehur se koalicioni i 6 marsit nuk është thjesht midis ish-kryeministrit Sali Berisha dhe saj,...

Mblidhet sot KAS, shqyrtohet ankimimi i PD për “Shtëpinë e Lirisë”

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) do të mblidhet sot për të shqyrtuar kërkesën e PD për koalicionin “Shtëpia e Lirisë” mes LSI dhe...

Lajmet e fundit