Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Shtepia e Bardhe

Shtëpia e Bardhë pesimiste: Takimi mes Putin dhe Xi Jinping nuk do t’i japë fund luftës në Ukrainë

Presidenti i Kinës Xi Jinping përfundoi sot vizitën e tij tre-ditore në Moskë, ku një prej çështjeve kryesore të diskutuara ishte propozimi kinez për...

Takimi Xi-Putin në Moskë, SHBA mosbesuese për propozimin e Kinës për paqe: Rusia do rigrupojë forcat dhe të hakmerret

Shtëpia e Bardhë po kërkon të parandalojë përpjekjet e Kinës për ta cilësuar takimin e javës së ardhshme midis presidentëve Xi Jinping dhe Vladimir...

Mjeku i Shtëpisë së Bardhë: Indi i hequr nga gjoksi i Joe Biden ishte kanceroz

Një ind i lëkurës i hequr nga gjoksi i presidentit Joe Biden muajin e kaluar ishte karcinoma e qelizave bazal,  një formë e zakonshme...

SHBA rrëzoi balonat në hapësirën e saj ajrore, Shtëpia e Bardhë: S’ka vend për panik, nuk janë objekte jashtëtokësore

Më pak se një javë pasi Shtetet e Bashkuara goditën dhe rrëzuan atë që zyrtarët e quajtën një balonë spiune kineze, avionët ushtarakë amerikanë...

SHBA: S’ka shenja jashtëtokësorësh në objektet e rrëzuara

Shtëpia e Bardhë tha të hënën se nuk ka asnjë shenjë të aktivitetit të alienëve apo jashtëtokësorëve, pas rrëzimit të një sërë objektesh të...

Dokumentet sekrete, Shtëpia e Bardhë akuzon republikanët për hipokrizi

Shtëpia e Bardhë tha të martën se do t'i përgjigjet në mënyrën e duhur e me ndershmëri, pyetjeve të ligjvënësve mbi dokumentet e klasifikuara...

Dokumente me shenjën “sekret” gjenden tek zyra e vjetër e presidentit Biden

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se disa dokumente që kanë shenjat e dosjeve sekrete, janë gjetur në zyrën e vjetër të presidentit Biden, gjatë kohës...

Media amerikane: Po planifikohet një vizitë e Zelenskyt në Shtëpinë e Bardhë, të mërkurën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mund të vizitojë këtë të mërkurë Shtëpinë e Bardhë. Media amerikane CNN, thotë se po zhvillohen bisedime që nesër, Zelensky...

Deklarata e Grenell: Hashim Thaçi po shkonte në Shtëpinë e Bardhë, ja përse u arrestua

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka thënë se ish-kryeprokurori i Gjykatës Speciale, Jack Smith, e paditi Hashim Thaçi...

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden zbulon dekorimin e Shtëpisë së Bardhë për Krishtlindje

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden zbuloi këtë të hënë dekorimet për Krishtlindje në Shtëpinë e Bardhë. Tema e këtij viti është “Ne njerëzit”,...

Lajmet e fundit