Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

shqiptaret

Tre shqiptarë tentojnë të vrasin emigrantin në Itali, e sulmojnë me thikë, ja pista ku dyshojnë autoritetet

Një shtetas gambian është sulmuar dhe goditur me thikë nga tre shqiptarë në Itali. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur përgjatë rrugës bregdetare...

Morën peng fierakun në Londër dhe kërkonin 400 mijë paund, zbardhen emrat e shqiptarëve të arrestuar, mes tyre një grua

Gjashtë  shqiptarë, mes tyre një grua, dolën sot përpara një gjykate në Londër si të akuzuar për pengmarrjen e një shqiptari në Angli. Sipas "Top...

Bënin namin me drogë në Belgjikë dhe Holandë, shqiptarët e pësojnë, arrestohen 38 persona

Një operacion antidroge është zhvilluar midis provincave të Trento, Brescia, Vicenza, Mantua, Prato dhe Bari, si dhe në Belgjikë e Holandë. Karabinierët e Komandës Provinciale...

30,000 emigrantë me gomone në Angli për 9 muaj, shqiptarët mes pesë kombësive kryesore

Më shumë se 30,000 emigrantë thuhet se kanë kaluar Kanalin e La Manshit me varka të vogla deri më tani këtë vit, më shumë...

Nënshkruhet marrëveshja, Xhaçka jep lajmin e mirë për shqiptarët: I hoqëm vizat me këtë shtet

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jatshme, Olta Xhaçka, mëngjesin e sotëm ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët. Përmes një positmi...

Gomonet me shqiptarë drejt Anglisë, Rrumbullaku takon ambasadorin King-Smith, Policia “një rresht” njoftim për emigrantët e paligjshëm

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka zhvilluar një takim sot me ambasadorin britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Në fokus të takimit thuhet...

Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Angli, policia zbulon kalimet e fshehta për te parcelat me kanabis: Futeshin nga dyert e dollapit (EMRAT)

Policia e angleze gjatë një operacioni ka shkatërruar rrjetin e një bande shqiptare të cilët kishin ngritur ferma kanabisi në Angli. Sipas mediave vendase tre...

Edi Rama “debat” me gazetaren serbe: Shqiptarët nuk janë si ju, shikojnë nga Perëndimi! Ju keni Lindjen dhe Putinin si hero

Kryeministri Edi Rama ka dhënë dje një intervistë për Euroneës Serbia, ku ka folur për "Ballkanin e Hapur", rrugën evropiane të Shqipërisë, rajonin e...

Shqiptarët, me numrin më të lartë të emigrantëve me gomone në Britani, gati 5 mijë persona kërkuan azil në 6-mujor

Të dhënat zyrtare të Autoriteteve Britanike tregojnë se rreth 4729 shqiptarë kanë hyrë në mënyrë të paligjshme në vendin e tyre dhe janë regjistruar...

Kriza prek kursimet, bien depozitat në korrik, shqiptarët kursejnë më pak lekë e më shumë euro

Depozitat i janë rikthyer rënies në muajin korrik, ndërsa ritmet e rritjes së kursimeve këtë vit janë ngadalësuar ndjeshëm në raport me dy vitet...

Lajmet e fundit