Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

shqiptaret per shqiptaret

E mitura rrëfen mes lotësh: Nëna nuk m’a tregonte kur kisha ditëlindjen, e fshihte sepse s’mund të më blinte gjë (E PLOTË)

E mitura nga Rrësheni ka rrëfyer historinë e trishtë të familjes së saj, e cila ndodhet  në kushte të mjerueshme. Jonida ka rrëfyer për emisonin...

Sfidoi mjekët shqiptarë, Ildisi niset për kurim në Stamboll, paratë mblidhen brenda 24 orëve

“Shpresë për Ildisin e vogël”, foshnja tre muajsh është nisur urgjentisht për kurim drejt Stambollit. Thirrja për ta shpëtuar foshnjën 3-muajsh Ildisin, i cili...

Shpresë për beben 2 muajshe Esrën, operohet në kokë pasi paratë u mblodhën brenda javës

Sot ka arsye që prindërit e Esrës vetëm 2 muajshe të gezojnë sepse falë ndihmës së shqiptarëve për ndërhyrjen e saj në kokë u...

‘I kemi larë stolat e spitalit me lot’, emocionojnë prindërit e Renaldit: Ndihmojeni të jetojë! (VIDEO)

Janë në pritje të çdo fjale që del nga buzët e mjekëve në lidhje me shëndetin e djalit të tyre. E si të mos...

Lajm shprese! Shqiptarët për Shqiptarët mbledhin 50 mijë euro për 3 ditë, Tuana e vogël niset me charter drejt Italisë

Një lajm shprese në këto ditë të vështira, vjen nga Ilir Hoxholli i ‘Shqiptarët për Shqiptarët’. Ai bën me dije se...

‘Dua të eci një ditë, të luaj si moshatarët e mi’! Shqiptarët për Shqiptarët bëjnë hapin e madh për realizimin e ëndrrës së Elonës

Elona Çollaku nga Korça është ogëlushja 6-vjeçare që nuk ka ecur kurrë. Ajo vuan nga Spina Bifida dhe Hidrocefalia dhe shpreson...

Eneidës i ishte çarë arteria vertebrale, ‘Shqiptarët për Shqipëtarët’ i shpëtojnë jetën

Një tjetër histori me fund të lumtur nga ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ emisioni që tashmë është kthyer në një mision shpëtimi i Elvis Naçit dhe...

Ilir Hoxholli i jep fund debateve për spitalin: Kurohen 5 mijë jetimë! Nëse do te ishte hajdut Elvisi, me 9 milion euro do të...

Bamirësi Ilir Hoxholli ka reaguar pas një morie komentesh që shkaktoi moderatori Denis Dyrnjaja i cili akuzonte Elvis Naçin për blerjen e një spitali...

Bamirësia në kohën e koronës

Kohët ndryshojnë e bashkë me to, edhe heronjtë. Të tillë mund të quhen tashmë edhe mjekët, infermierët, policët, teknikët e internetit e telefonisë, shitësit...

Vogëlushi Amarildo prek zemrat e shqiptarëve: Shkoj të marr bukë nuk më japin, kthehem duke qarë. Shokët më thonë pse s’i ndërron rrobat

Një histori prekëse deri në palcë.   “Shqiptarët për shqiptarët” i janë rikthyer historisë së familjes Bego në Maliq. Familja me...

Lajmet e fundit