Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

shqiptaret itali

“Plak m***, do të bëjmë copa-copa”, italiani ia kthen shqiptarëve me plumba

Dy vëllezër shqiptarë u qëlluan me plumba nga një i moshuar italian, për arsye ende të panjohura plotësisht. Mario Boçi ka...

Tërmetet në Itali, Ambasada e Shqipërisë ngre kabinetin e emergjencave dhe vë në dispozicion një numër

Ambasada e Shqipërisë në Itali ka ngritur kabinetin e emergjencave pas tre tërmeteve që goditën ditën e sotme pjesën qëndrore të vendit. ...

Do shpërndanin 520 kg marijuanë në tregun e Milanos, arrestohen tre shqiptarë

Tre shtetas të Shqipërisë janë arrestuar sot nga policia italiane pas një kontrolli ku u gjetën 520 kg marijuanë. Droga ishte...

Bukuroshja 20-vjeçare shkon te “i dashuri” në Itali, karabinierët e kthejnë pas si prostitutë

Një 20-vjeçare shqiptare kishte planifikuar të qëndronte disa kohë në Itali por është kthyer pas nga autoritetet pas dyshimeve qëllimi i vërtetë i ‘vizitës’...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëzor dhe në thelb është shprehja e dëshirës dhe vendosmërisë së individit për të dalë mbi vështirësitë,...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, kontrollonte drogën që vinte nga Shqipëria, 17 të arrestuar (Emrat)

Një bandë e përbërë nga italianë, shqiptarë dhe tunizianë është shkatërruar nga Policia e Modica. 17 persona janë arrestuar dhe 17...

Luftë mes shqiptarëve dhe policisë italiane, tërheqin zvarrë një efektiv (Video)

Dy shqiptarë janë përleshur me policinë italiane ka përfunduar me të plagosur mer radhëve të uniformave blu gjatë konfrontimit me armë. ...


Lajmet e fundit