Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

shqiptaret itali

Dëbohen dy të rinj shqiptarë nga Italia, predikonin Xhihad

Dy djem të rinj shqiptarë janë dëbuar nga Italia, për shkak të lidhjeve me rrjetet e terrorizmit, sipas policisë italiane. Shqiptarët...

Pranga katër të rinjve shqiptarë në Itali, bënë kërdinë me vjedhje (Emrat)

Katër djem të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia në Askoli të Italisë për një sërë vjedhjesh gjatë muajve të fundit në provincën e...

Shkatërrohet banda e 9 hajdutëve shqiptarë të njohur si “Robin Hood”, (Video-Emrat)

Policia italiane ka shkatërruar bandën shqiptare që merrej me grabitjen e banesave në qytetin e Kuneos. Mediat fqinje raportojnë se operacioni i koduar  “Robin”...

“Rambo i Milanos”, italiani del me kallashnikov në dorë mes qytetit për të vrarë dy shqiptarët

“Rambo i Milanos” kështu është pagëzuar një italian 42-vjeçar, i cili tmerroi qytetin e Milanos pasi doli rrugëve me kallashnikov në dorë në kërkim...

Gjenden të vdekur dy të rinj shqiptarë në Itali, identifikohet njëri

Dy djem të rinj shqiptarë janë gjetur të vdekur në një gurore në La Spezia të Italisë. Sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të...

Shqiptari përdhunonte gruan në prani të fëmijëve të mitur, arrestohet nga policia italiane

Dhuna seksuale dhe rrahjet e vazhdueshme që i bënte të shoqes, i kanë kushtuar lirinë një 44-vjeçari shqiptar, rezident në Itali. Mediat italiane raportojnë...

Kapen me 1 kg kanabis, pranga 18 dhe 22 vjeçarit në Itali

Policia itlaiane ka arrestuar dy shqiptarë shpërndarës droge pasi në shtëpinë e tyre në Oggiono të Lecco-s është gjetur rreth 1 kilogram kanabis. ...

Hajduti shqiptar rikthehet në Itali, këtë herë për të përndjekur ish të dashurën

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar në Novara të Italisë pas denoncimit të bërë nga ish e dashura e tij e cila u ankua se...

Kapen në Itali 5 shqiptarë që prostituonin minorene (Foto, Emrat)

Cazerta“Ansa” shkruan se ka një urdhër te Gjykatës se Napolit ne Kazerta, që është ekzekutuar gjate një operacioni mëngjesin e kësaj te enjteje...


Lajmet e fundit