Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

shqiptaret itali

Itali, propozohet dëbimi në Shqipëri i të gjithë të burgosurve shqiptarë

Italia planifikon të sjellë në Shqipëri të gjithë të burgosurit shqiptarë. Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i...

Kapen dy shqiptarë me kokainë në Itali (Emrat)

Dy shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane gjatë një operacioni “blic” ku janë kapur me 1 kilogram kokainë. Operacioni...

Gjysmë kile kokainë dhe 50 mijë euro false, vëllezërit shqiptarë humbasin qetësinë dhe përfundojnë keq

Dy vëllezër shqiptarë dhe shoku i tyre italian kanë rënë në prangat e karabinierëve pasi janë kapur me sasi të konsiderueshme droge dhe para...

Banda e AUDIT GRI, shkëmbim zjarri me policinë, plagoset një person (EMRAT e SHQIPTARËVE- OPERACIONI)

Me audin e tyre A8 bënë terror thuajse në gjithë Italinë, duke kryer vjedhje dhe shkatërrim në seri, dhe duke përdorur si bazë një...

Shkatërrohet banda e HAJDUTËVE shqiptarë, 7 në pranga në Siena, hiqeshin si punëtorë e vidhnin banesa

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptare në Siena të Italisë. Mëngjesin e sotëm karabinierët kanë konkluduar në një operacion që coi në ndalimin e 7...

Shqiptari vdes në Itali, familjarët bëjnë veprimin e papritur

Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë në Itali, por veprimi i familjarëve të tij ka futur në telashe disa italianë. Shqiptari ishte...

Si u shkatërrua banda e shqiptarëve në Itali, zbardhen përgjimet e “Shefit” (VIDEO)

Italia, sipas asaj që kanë nxjerrë hetuesit, ishte një lloj bankomati për hajdutët shqiptarë. Një objektiv që duhej përdorur sa më shumë të ishte...

Siçili, policia arreston dy shqiptarë dhe dy italianë, ja përse akuzohen (Emrat-Foto)

Sipas policisë italiane banda prej katër anëtarësh shënjestronte supermarketet pasi gjatë festave të fundvitit rritej edhe shuma e parave të shpenzuara dhe që...

Shkatërrohet banda shqiptare e “Parukieres”, zbrazën 40 vila brenda një muaji

Policia italiane ka shkatërruar një bandë hajdutësh shqiptarë në Itali, duke vënë në pranga katër shqiptarë. E quajtur si banda e...


Lajmet e fundit