Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

shqiptaret itali

Italia shtrëngon masat anti-Covid, rregullat e reja për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt vendit fqinj (MOTIVET)

Qeveria italiane ka vendosur që të shtrëngojë masat anti-Covid-19 për udhëtarët që duna të hyjnë në territorin e vendin fqinj. Nga  këto masa preken...

“Dhelprat e Ballkanit”: Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, pjesë e rrjetit të madh të trafikut të drogës

Katër shqiptarë janë arrestuar në Lavagna të Italisë gjatë një operacioni anti-drogë të koduar “Dhelprat e Ballkanit”. Operacioni është organizuar mëngjesin...

Grabitje banesash dhe shpërndarje droge, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali (EMRAT)

Dy shqiptarë dhe një italian kanë rënë në prangat e policisë së Bergamos në Itali, të akuzuar për një sërë veprash penale. ...

Vajza shqiptare kapet me 700 gram kokainë në Itali (Detaje)

Një 33-vjeçare shqiptare është arrestuar nga policia italiane pasi është kapur me rreth 700 gram kokainë. Vajza shqiptare me inicialet C.A...

Dalin EMRAT: Tre shqiptarët e arrestuar në Itali me 400 mijë euro vjedhje, pranga edhe 22-vjeçares

Tre shqiptarë dhe një vajzë rumune u arrestuan ditën e djeshme në Itali, gjatë një aksioni të koduar “Black Point”. Katër...

Mbi 30 apartamente dhe mijëra euro të vjedhura, “Black Point” çon në pranga 3 shqiptarë

Tre shtetas shqiptarë dhe një rumun janë arrestuar në Itali gjatë një operacioni të koduar “Black Point”. Katër të arrestuarit akuzohen...

Vodhën në supermarketin italian, arrestohet vajza dhe nëna shqiptare

Nënë e bijë nga Shqipëria janë arrestuar nga karabinierët në Itali pasi janë kapur duke vjedhur në një supermarket në Imola. ...

Kokainë në ‘vezët surprizë’, kapen dy të rinjtë shqiptarë (EMRAT)

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia në Itali, pasi janë kapur me lëndë narkotike të llojit kokainë. Shqiptarët kishin...

Lajmet e fundit