Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

shqiptaret greqi

Arrestohet shqiptari i tretë i arratisur nga burgu grek, edhe një në kërkim

Policia greke ka vënë në pranga një tjetër shqiptar të arratisur nga burgu grek i Athinës disa ditë më parë. Shqiptari...

Shkatërrohet RRJETI i trafikut të drogës: Në pranga 10 shqiptarë, gjendet arma e VRASJES së biznesmenit grek…(DETAJE)

Autoritetet në Greqi kanë goditur një rrjet të strukturuar të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Në pranga kanë rënë edhe shtetas...

Shkatërrohet banda e xhepistëve shqiptarë në Greqi, lider një femër

Autoritet greke kanë shkatërruar një bandë xhepistësh shqiptarë në Athinë, të specializuar në vjedhjen e portofolëve, telefonave dhe sendeve të tjera me vlerë. ...

Plumba dy shqiptarëve në mes të Athinës

Dy shqiptarë janë qëlluar me armë zjarri ditën e djeshme në lagjen Kalithea të Athinës. Sipas mediave greke, shqiptarët e moshës...

Greqi, nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët

Në Greqi ka nisur që prej një muaji pajisja e emigrantëve me leje qëndrimi biometrike. Si funksionon proçesi dhe çfarë duhet të kenë paraysh...

Ndryshojnë lejet e qëndrimit në Greqi

Ndryshime të thella do kemi për sa i përket lejeve të qëndrimit për emigrantët në Greqi. Me sa duket po i vjen fundi lejeve...

Lajmet e fundit