Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

shqiptaret e maqedonise

Arrihet marrëveshja Besa – LSDM, Zaev dakort me ndryshimet kushtetuese. Si do jenë pasaportat e shqiptarëve në Maqedoni (Detajet)

Partia shqiptare në Maqedoni, Lëvizja Besa e kryesuar nga Bilall Kasami, arrin një marrëveshje të rëndësishme me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev. ...

Zyrtari i BE, Vanhoutte: Gjuha shqipe nuk e shpërbën Maqedoninë

Ish ndërmjetësi i Bashkimit Europian për bisedimet ndërmjet partive politike në Maqedoni, Peter Vanhoutte, ka reaguar në lidhje me situatën e fundit në Maqedoni,...

Vëllai i politikanes së njohur kundër Mesila Dodës: Po dëmton shqiptarët e Maqedonisë

Pasi lideri i LSDM, Zoran Zaev kërkoi që deputetja e PDIU-së Mesila Doda të shpallet non grata nga Maqedonia, ka reaguar edhe aktivisti i...

Thellohet përplasja në kampin shqiptar, Ahmeti: Letra që ‘Besa’ i dërgoi Edi Ramës po përdoret nga Gruevski dhe Ivanov

Përplasjet në kampin e partive shqiptare në Maqedoni sa vijnë dhe thellohen dhe rasti i fundit është deklarata e kreut të BDI-së, Ali Ahmeti...

Zbulohet emri i shqiptarit që do drejtojë Kuvendin e Maqedonisë

Media maqedonase ‘Republika’ raporton se ka zbardhur emrin e shqiptarit që do të drejtojë Kuvendin e Maqedonisë. Bëhet fjalë për Talat...

Gjermania mbështet platformën shqiptare: Nuk ka asgjë shqetësuese, Ivanov të lejojë krijimin e qeverisë

I dërguari special i ministrisë së Jashtme të Gjermanisë për Evropën Juglindore dhe Turqinë, Kristian Helbah pas takimit që realizoi me liderët e partive...

Kriza në Maqedoni, Rama dërgon Kodhelin në Strugë për t’u takuar me Ahmetin, u kujton NATO-n maqedonasve

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka qenë sot në Strugë të Maqedonisë, vend i cili është mbërthyer nga një krizë e fortë politike dhe...

Tiranës e Prishtinës: Pse shtireni se nuk e keni ditur?

Nga Kim Mehmeti Janë çuar në këmbë Tirana e Prishtina zyrtare! Shkak për këtë është pohimi publik dhe shumë i sinqertë...

Milo për situatën në Maqedoni: Nuk ekziston një projekt i Shqipërisë. Ja pse Greqia mbështet shqiptarët dhe Serbia me Bullgarinë janë kundër

Paskal Milo ka komentuar situatën e tensionuar në Maqedoni duke u shprehur se ajo i kujton vitin 2001 kur vendi hyri në konflikt të...

Mogherini e qartë në kërkesën për Ivanov: Jep mandatin për qeverinë e re, Maqedonia është vend i komplikuar

Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme në BE, Federica Mogherini ka qenë shumë e qartë në kërkesën e saj për presidentin e Maqedonisë,...

Lajmet e fundit