Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

shqiptaret angli

Dënohen dy të rinj shqiptarë, shpërndarës kokaine në Britaninë e Madhe (EMRAT)

Dy të rinj shqiptarë janë vënë në pranga në Britaninë e Madhe, të akuzuar si shpërndarës kokaine dhe marijuane. Bëhet fjalë...

Të kapur pas anijes, tre shqiptarë arrestohen gjatë tentativës për të hyrë në Britani

Tre persona të fshehur në barkun e një anije transporti janë kapur nga policia britanike gjatë tentativës për të hyrë ilegalisht në vend. ...

Zhduken dy vajza shqiptare në Angli, policia britanike kërkon ndihmë (Foto)

Dy vajza adoleshente shqiptare janë zhdukur prej disa ditësh në Britaninë e Madhe. Bëhet fjalë për Grisilda Dauti e thirrur 'Risa'...

Trafiku i qenieve njerëzore, dy vëllezërit shqiptarë dalin përpara gjykatës angleze (Emrat)

Dy vëllezër shqiptarë janë akuzuar për trafik të qenieve njerëzore në gjykatën Carlisle Crown të qytetit Carlisle në Angli. Bëhet fjalë...

Mediat britanike: Shqiptarët po na mbysin me kokainë të pastër

Mediat në Britaninë e Madhe kanë publikuar një tjetër artikull tronditës për aktivitetin kriminal të shqiptarëve. Bëhet fjalë për trafikun dhe...

Arrestohet në Londër BOSI shqiptar, ja për se akuzohet 31-vjeçari që la pa fjalë gazetarët (Emri-Video)

I konsideruar nga mediat britanike si bosi i trafikut të qënieve njerëzore drejt Britanisë së Madhe, një 31-vjeçar është arrestuar sot në banesën e...

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, dërgonte shqiptarët në Britaninë e Madhe

Policia e Uellsit dhe ajo angleze, në bashkëpunim me autoritetet e emigracionit, kanë arrestuar gjatë një operacioni pjesëtarë të dyshuar të një rrjeti të...

Britania ndez alarmin, mbi 50 shqiptarë të arrestuar çdo javë

Policia britanike po arreston mbi 50 shqiptarë ne javë për shkak të krimeve të reja që po ndodhin në vend. Mijëra njerëz...

Lajmet e fundit